Nurofen 200mg dla dzieci od 6 lat 6 tabletek powlekanych

cena
8,14 zł
Ilość:
Producent Reckitt Benckiser
Pojemność 6szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66% Complete

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, bóle zębów np. po ekstrakcji, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu), gorączka, bolesne miesiączkowanie.

Działanie

Tabletki powlekane z podstawową dawką ibuprofenu – 200 mg. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg):
Dawka początkowa dwie tabletki, następnie w razie potrzeby jedną lub dwie tabletki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami.

W przypadku młodzieży i dorosłych, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Dzieci
Do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6 lat (o masie ciała powyżej 20 kg).

Dzieci:
Optymalne dawkowanie znajduje się między 7 - 10 mg/kg masy ciała 3 do 4 razy na dobę, co odpowiada dawce dobowej 20 do 30 mg/kg mc. Zaleca się, aby w leczeniu bólu i gorączki nie przekraczać dawki dobowej 30 mg/kg mc./dobę.

Dzieci od 6 do 9 lat (20 do 30 kg): 1 tabletka 200 mg.
W razie potrzeby, 1 tabletka co 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek/dobę (600 mg).

Dzieci od 9 do 12 lat (30 do 40 kg): 1 tabletka 200 mg.
W razie potrzeby, 1 tabletka co 4 do 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 4 tabletek/dobę (800 mg).

W przypadku dzieci należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Przeciwwskazania

Leku Nurofen nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa), z czynną lub występującą w przeszłości chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawieniem (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; w ostatnim trymestrze ciąży; ze skazą krwotoczną.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Opinie o Nurofen 200mg dla dzieci od 6 lat 6 tabletek powlekanych

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Nurofen 200mg dla dzieci od 6 lat 6 tabletek powlekanych kupili także:

BioMarine 1140 olej z wątroby rekinów tasmańskich 60 kapsułek

BioMarine to preparat, którego skuteczność dowiodło 30 badań przeprowadzonych u pacjentów z różnego rodzaju zburzeniami immunologicznymi, reumatologicznymi, kardiologicznymi i dermatologicznymi. Jednocześnie jest to jedyny produkt na Polskim rynku przeznaczony do odżywiania w leczeniu zaburzeń budowy i działania układu odpornościowego, limfatycznego i krwiotwórczeg.  Zalecany także do zwalczania skutków wywołanych defektami tych układów jak: łuszczycy, nowotworów, RZS, zawałów, infekcji bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych. BioMarine wskazany jest we wszystkich rodzajach przewlekłych i trudno gojących się infekcj.

Dodatkowo skwalen zawarty w Biomarine poprawia pracę wątroby i trzustki, wspomaga oczyszczanie organizmu z rozmaitych trucizn, ogranicza efekty uboczne nadmiernej ilości środków farmaceutycznych.Buduje barierę ochronną zdrowej skóry, przyspiesza gojenie ran.

Altacet Ice spray chłodzący na urazy 130 ml

Altacet® Ice wywołuje natychmiastowe, przyjemne odczucie chłodu i ulgi po intensywnym wysiłku fizycznym, uśmierza ból stawów i mięśni. Łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.