Apap 500mg 12 tabletek

cena
6,38 zł
Ilość:
Producent USP Zdrowie
Pojemność 12szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

APAP 500x100 
to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. 
Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Apap 500 doskonale sprawdza się w; 
- bólach głowy (także bólach napięciowych); 
- bólach menstruacyjnych; 
- bólach zębów; 
- bólach mięśni; 
- bólach kostno-stawowych; 
- bólach gardła; 
- nerwobólach; 
- stanach podgorączkowych i gorączce podczas infekcji tj. przeziębienie lub grypa.
 
Lek może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż. 


Skład

1 tabletka zawiera Paracetamol 500 mg

Wskazania

Jako środek uśmierzający bóle różnego pochodzenia: ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy

Działanie

Lek bóle różnego pochodzenia oraz skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając przy tym prawidłowej temperatury ciała. Działa już po 15-30 minutach od podania, a efekt terapeutyczny utrzymuje się 4-6 godzin.  Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem. Lek może być bezpiecznie stosowany u osób z nadciśnieniem, chorobą wrzodową żołądka, cukrzycą.

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tab na 24h)
Dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, przyjmowanie inhibitorów MAO lub okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Apap 500mg 12 tabletek

Kamila

Apap to mój ulubiony środek przeciwbólowy.,

Tomasz

Przetestowałem już wiele środków przeciwbólowych ale to Apap działa najszybciej. ,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Apap 500mg 12 tabletek kupili także:

Voltaren Emulgel żel 150 g

Voltaren Emulgel 1%

Potrójne działanie w walce z bólem

Voltaren Emulgel 1% to dostępny bez recepty żel przeciwbólowy, który dzięki swojej formule działa potrójnie:

  • zwalcza ból,
  • eliminuje jego źródło*
  • przyspiesza leczenie
*stan zapalny

Swoje działanie zawdzięcza przede wszystkim diklofenakowi, czyli substancji czynnej, przenikającej bezpośrednio do źródła bólu, która działa miejscowo i łagodzi wszelkie objawy zapalenia. Voltaren Emulgel 1% wykazuje również działanie kojące oraz chłodzące. Jest łatwy w użyciu, co sprawia, że może być stosowany w każdych warunkach.

Wskazania
  • ból pleców
  • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów
  • łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe
  • stany zapalne tkanek miękkich, np. ścięgien i stawów
  • łagodna postać choroby zwyrodnieniowej stawów
Jak działa Voltaren Express Forte?
  • działa z potrójną siłą: zwalcza ból, eliminuje jego źródło* i przyspiesza leczenie
  • redukuje ból w ciągu godziny**
  • ma działanie przeciwzapalne
  • łagodzi obrzęki i opuchliznę
*w porównaniu z czasem działania po podaniu tabletki.
**Badanie przeprowadzone u pacjentów z bólem karku
Dlaczego
Voltaren Emulgel 1%?

Żel Voltaren Emulgel 1% wnika w skórę (na głębokość do 1 cm) skąd stopniowo jest uwalniany do tkanek objętych stanem zapalnym.

Jak stosować
Voltaren Emulgel 1%?

Voltaren Emulgel 1% stosuj na bolące miejsca maksymalnie 3 lub 4 razy na dobę.

Postępuj zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

Zobacz jak działa Voltaren Emulgel 1%

Porównaj
Voltaren MAX i Voltaren Emulgel 1%
Voltaren
Emulgel 1%