Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 10ml
Postać Aerozol
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Otrivin Katar i Zatoki
Najszybsza ulga
na chore zatoki*

Otrivin Katar i zatoki Otrivin Katar i zatoki

* Na podstawie ChPL zarejestrowanych leków w formie aerozoli, zawierających ksylometazolinę 0,1% (sekcja 4.1 Wskazania).

Objawy
i ich zwalczanie

jakie masz
objawy
 • zatkany nos
 • ucisk w zatokach
jak Otrivin Katar i Zatoki
może Ci pomóc
 • szybko udrożnia nos
 • przynosi ulgę w bólu zatok

opis
produktu

Otrivin Katar i Zatoki jest miejscowo działającym lekiem, zawierającym ksylometazolinę, która zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Mentol i eukaliptol pozostawiają wrażenie chłodu na błonach śluzowych nosa. Działanie leku Otrivin Katar i Zatoki rozpoczyna się już w ciągu 2 minut i utrzymuje do 12 godzin.

Najczęstsze
pytania i odpowiedzi

Czym jest zapalenie zatok lub ostre zapalenie zatok?

Pomiędzy nosem a zatokami istnieje bezpośrednie połączenie. Zwykle wydzielina z zatok odpływa swobodnie do nosa. Jednak w przypadku obrzęku śluzówki nosa, na przykład kataru, punkty styku pomiędzy nosem a zatokami zostają zablokowane. Wydzielina gromadzi się w zatokach i tworzy tym samym idealną pożywkę dla bakterii. To może prowadzić do ostrego zapalenia zatok przynosowych. Typowe objawy zapalenia zatok to, oprócz zatkanego nosa, nieprzyjemne wrażenie ucisku w okolicy czoła, oczu i szczęk.

Co może powodować problem z zatokami?

Blokada ujść zatok jest najczęściej wynikiem:

 • reakcji alergicznej
 • zakażenia wirusowego górnych dróg oddechowych
 • nieprawidłowości anatomicznych, np. skrzywionej przegrody nosa
Zapalenie zatok jest z kolei powodowane przez takie czynniki, jak:

 • wirusy
 • bakterie
 • grzyby

Istnieją także tzw. czynniki ryzyka, czyli zdarzenia sprzyjające występowaniu zapalenia zatok, i wśród nich warto wymienić: alergiczny nieżyt nosa, przebyte zakażenie górnych dróg oddechowych, niedobory odporności.

Jak można łagodzić objawy zapalenia zatok, nie stosując leków?

Podczas zapalenia zatok powinno się odpoczywać i powstrzymywać od forsownych czynności. Analizy empiryczne wykazały, że domowe sposoby, takie jak inhalacje parowe z olejkami eterycznymi, promieniowania lub też oczyszczanie nosa z wykorzystaniem wody morskiej, mogą służyć łagodzeniu objawów zapalenia zatok.

Jakie mamy rodzaje zatok?

Mamy kilka rodzajów zatok. Wszystkie są parzyste. Wyróżniamy:
 • zatoki czołowe
 • zatoki szczękowe
 • zatoki sitowe znajdujące się pomiędzy oczami
 • zatoki klinowe znajdujące się w głębi nosa

Wszystkie te zatoki połączone są z kanałem nosowym i tylko przez nos mają one kontakt ze światem zewnętrznym. Każda choroba nosa może więc doprowadzić do stanu zapalnego zatok.

Jakim rodzajem infekcji jest zapalenie zatok?

Większość infekcji, z jakimi zgłaszają się pacjenci, to infekcje wirusowe. Nawet jeśli mamy do czynienia z infekcją bakteryjną, jest ona jedynie skutkiem niewyleczonej wcześniej infekcji wirusowej.

informacje
o produkcie Otrivin
Katar i Zatoki

Wskazania do stosowania

 • Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa, występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.
 • Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych.
 • Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego.
 • Produkt ułatwia wziernikowanie nosa.
 • Otrivin Katar i Zatoki jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Otrivin Katar i Zatoki tak jak inne sympatykomimetyki należy podawać ze szczególną ostrożnością pacjentom z nadwrażliwością na substancje adrenomimetyczne, objawiającą się bezsennością, zawrotami głowy, drżeniem, zaburzeniami rytmu serca i podwyższonym ciśnieniem tętniczym. Otrivin należy stosować ostrożnie:
 • u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu krążenia,
 • u pacjentów z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, guzem chromochłonnym,
 • u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego,
 • u pacjentów stosujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni (patrz punkt 4.5).
Produktu leczniczego Otrivin Katar i Zatoki nie należy stosować dłużej niż przez dziesięć kolejnych dni; dłuższe lub zbyt częste stosowanie może spowodować nawrót objawów i (lub) zanik błony śluzowej. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, zwłaszcza u dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Produktu Otrivin Katar i Zatoki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Co zawiera lek Otrivin Katar i Zatoki

Substancją czynną leku Otrivin Katar i Zatoki jest ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Przed zastosowaniem produktu Otrivin należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki.

Jak stosować produkt OtRivin Katar i Zatoki

Aplikacja aerozolu Otrivin Katar i Zatoki odbywa się w trzech łatwych krokach:

Otrivin Katar i Zatoki, aerozol do nosa, roztwór. Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Wskazania do stosowania: nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Produkt ułatwia wziernikowanie nosa. Otrivin Katar i Zatoki jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ksylometazoliny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin Katar i Zatoki nie należy stosować u pacjentów po zabiegu przezklinowego usunięcia przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., v. IV.2018.

Skład

1 ml roztworu zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek disodu edetynian, lewomentol cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksysterynian, wodę oczyszczoną.

Nie zawiera substancji konserwujących.

Wskazania

Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, katar sienny, katar alergiczny, zapalenie zatok.

Działanie

Otrivin Katar i Zatoki jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Lek zawiera także substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu 2 minut i utrzymuje się do dwunastu godzin.

Dawkowanie

Podanie donosowe. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Otrivin Katar i Zatoki:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
 • jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta);
 • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku);
 • jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).

Leku Otrivin Katar i Zatoki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, katar sienny, katar alergiczny, zapalenie zatok.

Działanie

Otrivin Katar i Zatoki jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Lek zawiera także substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu 2 minut i utrzymuje się do dwunastu godzin.

Sylwia
otrivin to jeden z najszybciej działających aerozoli do nosa. Po zażyciu od razu czuje że mój nos i drogi oddechowe są odblokowane i mogę spokojnie wziąć głęboki oddech. Wielki plus za mentol który stawia na nogi. otrivin cena vs jakość do zaakceptowania. polecam

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.