Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Producent Smart Pharma
Adres


Pojemność 50ml
Postać Zawiesina
Dostępność

Spis treści:

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Opis

Innofer Baby® jest zawiesiną doustną zawierającą żelazo elementarne i jest wskazany do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii).

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Skład

olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trój-glicerydy), żelazo elementarne.

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Wskazania

Przeznaczony jest dla noworodków (również urodzonych przedwcześnie i z niską masą urodzeniową), niemowląt i dzieci.

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Działanie

Żelazo elementarne będące głównym składnikiem produktu Innofer baby®:
1.  Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością żelaza przekraczającą 98%
2.  Posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%
3.  Ma niską masę molową, co umożliwia użycie minimalnych i skutecznych dawek
4.  Jest 30-150 razy bezpieczniejsze w porównaniu do rozpuszczalnych soli żelaza
5.  Jest lepiej tolerowane niż sole żelaza (nie wywołuje bólów brzucha, biegunek, zaparć)
6.  Ulega transformacji do postaci zjonizowanej w przewodzie pokarmowym, pod wpływem soku żołądkowego, nie powodując efektu przebarwiania zębów, ani metalicznego posmaku w ustach.
7.  Charakteryzuje się wielkością cząsteczek (7-10 µm) zapewniającą precyzyjny profil uwalniania, co w połączeniu z optymalnym czasem wchłaniania (ok. 45 minut) minimalizuje ryzyko wystąpienia szkodliwego nadmiaru jonów, które stanowią pożywkę dla patogennych drobnoustrojów.

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Dawkowanie

Przed spożyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać.
W tym celu należy energicznie wstrząsać butelką nie krócej niż 30 sekund. Po prawidłowym wymieszaniu zawiesina przybiera ciemną barwę.
Nasycenie barwy zawiesiny może się różnić w zależności od partii produktu (od jasnoszarej aż do grafitowej lub czarnej).
Badania trwałości zawiesiny wykazały, że po zalecanym czasie mieszania zawiesina jest jednorodna (gotowa do podania) przez co najmniej 3 minuty. Jeżeli w czasie 3 minut od momentu zakończenia mieszania nie zostanie pobrana odpowiednia dawka, produkt należy ponownie dokładnie wymieszać.
Zaleca się wstrząsnąć intensywnie butelką przed każdorazowym pobraniem dawki, nawet jeżeli podawanie odbywa się w ciągu 3 minut od uzyskania jednorodnej zawiesiny.
Odmierzoną dawkę należy podać zaraz po przygotowaniu bezpośrednio do jamy ustnej.
W przypadku niemowląt karmionych wyłącznie mlekiem zaleca się podanie produktu ok. 15 minut przed podaniem mleka lub 2 godziny po.
Po podaniu odmierzonej dawki strzykawkę ze względów higienicznych należy umyć letnią bieżącą wodą bez detergentu.

Innofer Baby Fe żelazo zawiesina 50 ml Dodatkowe

Ulotka

Kategoria

Dla dzieci i niemowląt

Producent

Postać

Stosowanie

Przeznaczony jest dla noworodków (również urodzonych przedwcześnie i z niską masą urodzeniową), niemowląt i dzieci.

Działanie

Żelazo elementarne będące głównym składnikiem produktu Innofer baby®:1.  Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością żelaza przekraczającą 98%2.  Posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%3.  Ma niską masę molową, co umożliwia użycie minimalnych i skutecznych dawek4.  Jest 30-150 razy bezpieczniejsze w porównaniu do rozpuszczalnych soli żelaza5.  Jest lepiej tolerowane niż sole żelaza (nie wywołuje bólów brzucha, biegunek, zaparć)6.  Ulega transformacji do postaci zjonizowanej w przewodzie pokarmowym, pod wpływem soku żołądkowego, nie powodując efektu przebarwiania zębów, ani metalicznego posmaku w ustach.7.  Charakteryzuje się wielkością cząsteczek (7-10 µm) zapewniającą precyzyjny profil uwalniania, co w połączeniu z optymalnym czasem wchłaniania (ok. 45 minut) minimalizuje ryzyko wystąpienia szkodliwego nadmiaru jonów, które stanowią pożywkę dla patogennych drobnoustrojów.

Kluczowy składnik

żelazo

Rejestracja

żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Justyna
innofer baby zaleciła nam pani doktor przy wypisie ze szpitala. Córka miała niedobór żelaza i lekarka przepisała właśnie innofer baby. na razie zaczeliśmy stosować więc nie mam sprawdzonej opinii. Ale zawiesina ta ma bardzo dobre opinie, jest też na nią dobra cena jak za taki dobry skład.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.