zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 299.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci

Producent Smart Pharma
Adres


Pojemność 50ml
Postać Zawiesina
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

Innofer Baby® jest zawiesiną doustną zawierającą żelazo elementarne i jest wskazany do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii).

Skład

olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trój-glicerydy), żelazo elementarne.

Wskazania

Przeznaczony jest dla noworodków (również urodzonych przedwcześnie i z niską masą urodzeniową), niemowląt i dzieci.

Działanie

Żelazo elementarne będące głównym składnikiem produktu Innofer baby®:
1.  Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością żelaza przekraczającą 98%
2.  Posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%
3.  Ma niską masę molową, co umożliwia użycie minimalnych i skutecznych dawek
4.  Jest 30-150 razy bezpieczniejsze w porównaniu do rozpuszczalnych soli żelaza
5.  Jest lepiej tolerowane niż sole żelaza (nie wywołuje bólów brzucha, biegunek, zaparć)
6.  Ulega transformacji do postaci zjonizowanej w przewodzie pokarmowym, pod wpływem soku żołądkowego, nie powodując efektu przebarwiania zębów, ani metalicznego posmaku w ustach.
7.  Charakteryzuje się wielkością cząsteczek (7-10 µm) zapewniającą precyzyjny profil uwalniania, co w połączeniu z optymalnym czasem wchłaniania (ok. 45 minut) minimalizuje ryzyko wystąpienia szkodliwego nadmiaru jonów, które stanowią pożywkę dla patogennych drobnoustrojów.

Dawkowanie

Przed spożyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać.
W tym celu należy energicznie wstrząsać butelką nie krócej niż 30 sekund. Po prawidłowym wymieszaniu zawiesina przybiera ciemną barwę.
Nasycenie barwy zawiesiny może się różnić w zależności od partii produktu (od jasnoszarej aż do grafitowej lub czarnej).
Badania trwałości zawiesiny wykazały, że po zalecanym czasie mieszania zawiesina jest jednorodna (gotowa do podania) przez co najmniej 3 minuty. Jeżeli w czasie 3 minut od momentu zakończenia mieszania nie zostanie pobrana odpowiednia dawka, produkt należy ponownie dokładnie wymieszać.
Zaleca się wstrząsnąć intensywnie butelką przed każdorazowym pobraniem dawki, nawet jeżeli podawanie odbywa się w ciągu 3 minut od uzyskania jednorodnej zawiesiny.
Odmierzoną dawkę należy podać zaraz po przygotowaniu bezpośrednio do jamy ustnej.
W przypadku niemowląt karmionych wyłącznie mlekiem zaleca się podanie produktu ok. 15 minut przed podaniem mleka lub 2 godziny po.
Po podaniu odmierzonej dawki strzykawkę ze względów higienicznych należy umyć letnią bieżącą wodą bez detergentu.

Dodatkowe

Ulotka

Kategoria

Leki i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Przeznaczony jest dla noworodków (również urodzonych przedwcześnie i z niską masą urodzeniową), niemowląt i dzieci.

Działanie

Żelazo elementarne będące głównym składnikiem produktu Innofer baby®:1.  Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością żelaza przekraczającą 98%2.  Posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%3.  Ma niską masę molową, co umożliwia użycie minimalnych i skutecznych dawek4.  Jest 30-150 razy bezpieczniejsze w porównaniu do rozpuszczalnych soli żelaza5.  Jest lepiej tolerowane niż sole żelaza (nie wywołuje bólów brzucha, biegunek, zaparć)6.  Ulega transformacji do postaci zjonizowanej w przewodzie pokarmowym, pod wpływem soku żołądkowego, nie powodując efektu przebarwiania zębów, ani metalicznego posmaku w ustach.7.  Charakteryzuje się wielkością cząsteczek (7-10 µm) zapewniającą precyzyjny profil uwalniania, co w połączeniu z optymalnym czasem wchłaniania (ok. 45 minut) minimalizuje ryzyko wystąpienia szkodliwego nadmiaru jonów, które stanowią pożywkę dla patogennych drobnoustrojów.

Brak opini o produkcie

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.