Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Adres

ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa

Pojemność 10ml
Postać Krople
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Vigantol to produkt leczniczy zawierający substancję czynną witaminę D (cholekalcyferol) ważną w procesie tworzenia kości.

Skład

Substancją czynną jest: cholekalcyferol.

1 ml (40 kropli) zawiera 500 µg cholekalcyferolu (co odpowiada 20000 IU witaminy D3).

Substancje pomocnicze: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Wcześniaki: 2 krople na dobę roztworu Vigantol. Po osiągnięciu 40 tygodnia życia wieku skorygowanego dawkę profilaktyczną należy zmniejszyć. Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego.

Noworodki i niemowlęta: 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 500 IU witaminy D).

Dzieci, młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 500 iU witaminy D).

Działanie

Witamina D3 jest fizycznie wytwarzana w skórze pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, może być też dostarczana do organizmu z pokarmem.

Wskazania

Lek Vigantol stosuje się w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, w zapobieganiu krzywicy u wcześniaków, dodatkowo w zapobieganiu schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych. Vigantol również stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy D u dzieci i dorosłych oraz w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W przypadku hiperkalcemii lub hiperkalcynurii.
Jeśli pacjent ma kamicę nerkową lub ciężką niewydolność nerek.
W przypadku rzekomej niedoczynności przytarczyc.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zaparcia, wzdcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka. Reakcje nadwrażliwości, takie jak: świąd skóry, wysypka, pokrzywka.

W przypadku przedłużonego stosowania dużch dawek hiperkalcemia (za duże stężenie wapnia we krwi) i hiperkalcynuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Vigantol należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, gdyż Vigantol należy stosować pod nadzorem lekarza:

Jeśli pacjent przyjmuje również inne leki zawierające witaminę D, ponieważ dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza,
Jeśli pacjent ma sarkoidozę (choroba układu odpornościowego, która może zwiększać stężenie witaminy D w organizmie),
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek,
Jeśli pacjent jest leczony glikozydami nasercowymi lub lekami moczopędnymi,
W przypadku noworodków, niemowląt i małych dzieci,
Jeśli leczenie witaminą D jest długotrwałe, gdyż w takim przypadku lekarz powinien kontrolować u pacjenta stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzać czynność nerek, oznaczając stężenie kreatyniny we krwi. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Leki zobojętniające stosowane w leczeniu nadkwaśności zawierające glin, stosowane razem z lekiem Vigantol mogą zwiększać stężenie glinu we krwi, zwiększając ryzyko toksycznego działania glinu na kości.
Leki zobojętniające zawierające magnez stosowane równocześnie z lekiem Vigantol mogą zwiększać stężenie magnezu w krwi.
Niektóre leki o działaniu przeciwpadaczkowym, uspokajającym lub nasennym (zawierające fenytoinę i barbiturany), stosowane równocześnie z lekiem Vigantol mogą zmniejszać jego skuteczność.
Niektóre leki moczopędne (tiazydowe) mogą prowadzić do hiperkalcemii (zwiększonego stężenia wapnia) wywołanej zmniejszonym wydalaniem wapnia przez nerki. Podczas długotrwałego leczenia należy kontrolować stężenia wapnia w surowicy i w moczu.
Jednoczesne przyjmowanie glikokortykosteroidów (syntetyczne hormony kory nadnerczy) może znosić działanie leku Vigantol.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Vigantol podczas ciąży może być przyjmowany wyłącznie na zlecenie lekarza.

W okresie ciąży należy unikać przedawkowania witaminy D, gdyż może to prowadzić do opóźnienia rozwoju fizycznego i umysłowego, wad serca, zaburzenia siatkówki oka u dziecka.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek Vigantol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i na obsługiwanie maszyn.

Kategoria

Bez recepty

Postać

Stosowanie

Lek Vigantol stosuje się w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, w zapobieganiu krzywicy u wcześniaków, dodatkowo w zapobieganiu schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych. Vigantol również stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy D u dzieci i dorosłych oraz w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych.

Działanie

Witamina D3 jest fizycznie wytwarzana w skórze pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, może być też dostarczana do organizmu z pokarmem.

Kluczowy składnik

witamina D

Rejestracja

produkt leczniczy lek

Justyna
vigantol krople to duża dawka witaminy d. łatwe dawkowanie preparatu vigantol oraz dobra cena za opakowanie zachęciło mnie do zakupu. vigantol ma też bardzo dobre opinie na forum dla mam jako świetna witamina d dla dzieci. dobrze opisana ulotka ułatwia poprawne dawkowanie

Marta
Cena rewelacyjna jak i sam produkt. Świetnie działa. Uzupełnia niedobór wit. D3. Warto pamiętać że dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę to min 5000 IU dla dorosłych. Polecam :)

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.