product-image
Stoperan 2 mg 8 kapsułek
14.45 zł

Stoperan 2 mg 8 kapsułek


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
USP Zdrowie

Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Pojemność
8szt.
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
14.45 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.
Spis treści

Opis

Burza w jelitach?
Stoperan leczy od 1. dawki1
packshot stoperan
Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.
logo stoperan – lek przeciwbiegunkowy
packshot stoperan
packshot stoperan
Działa szybko - leczy biegunkę już od 1. dawki1
Działanie występuje nawet po 1h od podania 1. dawki1
Do leczenia ostrej i przewlekłej biegunki
Uspokaja pracę jelit
1 Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.
CZY WIESZ, ŻE...
Działanie logo stoperan odczuwalne jest już po 1h po podaniu1
Jego substancja aktywna łączy się z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, uspokajając perestaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia.
Przyspiesza wchłanianie wody z jelita grubego, co poprawia konsystencję stolca oraz zmniejsza ryzyko odwodnienia.2
Źródła:
1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia.
2. Równolegle niezbędne jest właściwe nawadnianie.
logo stoperan pomaga w wielu typach biegunki, której przyczyną mogą być: 
grypa żołądkowa
grypa żołądkowa
cukrzyca
cukrzyca
alergie pokarmowe
alergie pokarmowe
zespół jelita drażliwego ibs
zespół jelita
drażliwego IBS
stres
stres
logo stoperan może być stosowany u:
od 6 lat
dzieci od 6-ciu lat
dorosłych
dorosłych
osoby w podeszłym wieku
osób w podeszłym wieku
DAWKOWANIE:
Dzieci - od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki. (4 mg) na dobę.
Dzieci - od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6mg) na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12mg) na dobę.
logo stoperan dostępny w dwóch wariantach:
packshot stoperan 8
8 kapsułek
packshot stoperan 18
18 kapsułek
przycisk sprawdź też
logo stoperan rekomenduje Elektrolity
packshot stoperan elektrolity
SZCZEGÓŁY PRODUKTU
Substancją czynną leku jest loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum) 2 mg. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).
Stoperan hamuje nasilone ruchy jelit, a także zwiększa wchłanianie wody. Wskutek tego spowalnia przechodzenie treści pokarmowej przez jelita, zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień oraz powodując zwrotne wchłanianie wody w jelicie grubym, zmienia konsystencję stolca.
Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki.
• jeśli pacjent ma uczulenie na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
• w stanach, w których niepożądane jest spowalnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy, stosowanie leku Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit,
• w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania,
• w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter,
• w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała,
• u dzieci w wieku poniżej 6 lat
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki (4 mg) na dobę.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku. Biegunka może ustąpić po jednej dawce. Wówczas nie należy dłużej stosować leku.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania Stoperanu jest leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego. Stoperan może być stosowany jednocześnie z lekami działającymi przyczynowo.

Działanie

Stoperan uspokaja nasiloną perystaltykę jelit i zwiększa wchłanianie wody w jelitach, dzięki czemu umożliwia szybszy powrót do normalnej życiowej aktywności. Stoperan można stosować już przy pierwszych nasilonych objawach biegunki, a to pozwala uniknąć kłopotliwych powikłań, o które szczególnie łatwo wśród dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Przyspieszony pasaż jelitowy zostaje spowolniony, co w efekcie zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień, tym samym oddala ryzyko odwodnienia organizmu i utraty elektrolitów, występujące w przebiegu biegunki.

Kluczowy składnik

loperamid

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Stoperan mam zawsze w torbie. To bardzo dobry lek na biegunkę. Można go podawać również dzieciom co zaznaczone jest w ulotce. Jego cena jest bardzo atrakcyjna. Mnie osobiście bardzo pomaga.Jego działanie jest bardzo szybkie. naprawdę warto kupić. Polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Patrycja
Niejednokrotnie tylko dzięki niemu mogłam wyjść do pracy, stres działa na mój żołądek okropnie. Od razu mam zatwardzenie albo biegunkę. Stoperan muszę mieć przy sobie zawsze.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem