product-image
Pipi Nitolic spray przeciw wszawicy z grzebieniem 30 ml
16.99 zł
Pipi Nitolic spray przeciw wszawicy z grzebieniem 30 ml

Pipi Nitolic spray przeciw wszawicy z grzebieniem 30 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
ICB Pharma

ul. Stanisława Lema 10 43-603 Jaworzno

Pojemność
30ml + 1szt.
Postać


Dostępny

16.99 zł

Opis

Pipi Nitolic, płyn przeciw wszawicy, z grzebieniem, 30 ml – wyrób medyczny, którego składniki wspierają walkę z wszawicą. Produkt dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. Ma postać płynu.

Skład

Cyklometikon, polisorbat 80,mirystynian izopropylu.

Przeznaczenie produktu

Pipi Nitolic przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wszawicy wywołanej przez wesz głowową.

Charakterystyka produktu

Pipi Nitolic jest produktem, którego składniki wspomagają proces lecznicy z wszawicy. Produkt pomaga w usuwaniu aktywnych stadiów rozwojowych wszy głowowej, wspomaga usuwanie jaj wszy, wspiera możliwość usuwania martwych osobników. Technologia O-effect pozwala na całkowite pokrycie pasożytów odcinając tym samym dostęp powietrza do aparatu gębowego wszy. Produkt likwiduje jaja wszy, gnidy. Ułatwia usunąć martwe wszy i gnidy,. Pipi Nitolic nie zawiera pestycydów i jest bezpieczny w stosowaniu przez ludzi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed zastosowaniem płynu należy zapoznać się z ulotką informacyjną. W celu profilaktyki przed powtórnym zakażeniem należy przeprowadzić kurację u wszystkich osób z bliskiego otoczenia osoby zarażonej. Przed rozpoczęciem nakładania płynu należy wyczesać dokładnie włosy od nasady aż po same końcówki ze szczególnym uwzględnieniem czubka głowy, obszaru za uszami i karku. W przypadku długich i gęstych włosów należy je rozdzielić na 4 części: od czoła do karku, od ucha do ucha. Należy nałożyć płyn na suche włosy. Aplikację rozpocząć od nasady następnie rozprowadzić po całej długości włosów zwracając uwagę na dokładne rozprowadzenie przy skórze za uszami i na tylnej powierzchni głowy. Płyn należy rozprowadzić na całej powierzchni włosów i skóry głowy. Na głowę należy nałożyć czepek i utrzymać go przez 1 godzinę.
Po upływie godziny należy zdjąć czepek i umyć dokładnie włosy szamponem obficie spłukując wodą. Dla pełnego usunięcia martwych wszy i gnid należy włosy wyczesać przy pomocy dołączonego grzebienia. Włosy należy wyczesywać pasmami, martwe pasożyty zdejmować z grzebienia przy pomocy papierowej chusteczki. Jeśli osoba po terapii usuwania wszy przebywa w otoczeniu gdzie może dojść do reinfekcji należy co tydzień kontrolować stan głowy. Pipi Nitolic może być wielokrotne stosowany.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować wyrobu w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek składnik. Bezwzględnie unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi ust i nosa. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub w miejscach ze znacznym przerwaniem ciągłości skóry. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Pipi Nitolic spray to sposób na kompleksowe leczenie wszawicy. W składzie produktu nie ma pestycydów ani środków owadobójczych, a więc produkt jest bezpieczny. Bez przeszkód można stosować go wielokrotnie, gdyż pasożyty nie uodparniają się na wyrób. Nitolic spray na wszy łatwo rozprowadza się zarówno na skórze głowy, jak i na włosach, co sprawia, że skuteczne pozbycie się pasożytów jest możliwe. Produkt można stosować już od 2. roku życia. Spray służy do usuwania wszy oraz gnid, pomaga także pozbyć się jaj i martwych osobników. Zastosowanie technologii O-effect sprawia, że środek pokrywa pasożyty i odcina im dostęp do powietrza. Spray wysusza gnidy i sprawia, że obumierają.

Wśród najskuteczniejszych środków na wszy można wymienić te zawierające składniki takie jak permetryna, dimetikon czy też wyciągi roślinne. Ważna jest także profilaktyka domu i jego mieszkańców. Szczególną uwagę na objawy wszawicy należy zwrócić na przykład, gdy dziecko wyjeżdża na kolonie lub gdzieś, gdzie będzie przebywać w dużej grupie ludzi.

Zestaw Pipi Nitolic spray zawiera także grzebień z gęsto osadzonymi zębami. Dzięki temu skutecznie zbiera jaja i martwe osobniki, co pozwala przeprowadzić skuteczną kurację. Zestaw ten jest nie tylko efektywny, ale także wygodny w użytkowaniu. Preparat jest skuteczny już przy pierwszym zastosowaniu i nie wymaga przeprowadzenia ponownej kuracji. 

W ofercie aptek dostępne są różnorodne preparaty na wszy i gnidy. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami, aby wybrać taką formę produktu, która będzie spełniać indywidualne oczekiwania.

Jednym z najlepszych produktów na wszy dostępnych na rynku jest Pipi Nitolic spray. Opinie na ten temat można znaleźć wśród osób, które zdecydowały się na wypróbowanie zestawu. Produktu należy używać zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania Pipi Nitolic.

Jak stosować wyrób? To kilka prostych kroków. Spray trzeba nanieść na suche włosy, zaczynając od nasady. Szczególnej uwagi wymagają miejsca za uszami oraz z tyłu głowy. Wyrób należy rozprowadzić w taki sposób, aby równomiernie pokrył skórę głowy i włosy na całej długości. Następnie trzeba nałożyć czepek na głowę i pozostawić go na 1 godzinę. Po upływie tego czasu należy zdjąć czepek i usunąć Pipi Nitolic spray przez umycie włosów szamponem i obfite spłukanie wodą. Aby usunąć martwe wszy i gnidy, trzeba użyć dołączonego do zestawu grzebienia i dokładnie rozczesać włosy.

Ważne jest to, aby nie dopuścić do powtórnego zakażenia wszawicą. Warto postawić na Pipi Nitolic zestaw rodzinny i przeprowadzić kurację wszystkich domowników. Dowiedz się także, jak zapobiegać wszawicy. Prawidłowe nawyki higieniczne i stosowanie odpowiednich upięć włosów jest bardzo pomocne.

Producent

Postać

Dla kogo

chłopiec
dziecko
dziewczynka

Problem

każdy rodzaj włosów
wszy

Wiek

Bez ograniczeń

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Iwona
Najpopularniejszy i najlepszy środek na wszy? Zdecydowanie Pipi Nitolic! Spray jest mega wygodny w użyciu, pozwala dokładnie pokryć całą powierzchnię głowy, dzięki czemu jest bardzo skuteczny, nawet na długich włosach. Mieliśmy atak wszawicy i całą rodziną przeprowadziliśmy kurację, włączając w to prawie trzyletniego malucha. Pipi zadział świetnie! Ale mam nadzieję, że nie będę musiała go kupować ponownie :D

ocena ocena ocena ocena ocena
Gosia
Pipi Nitolic spray to mój numer jeden wszawicą! Przy trójce dzieci walka z wszami to jak walka z wiatrakami. Spray jednak oferuje skuteczność bez uciążliwych substancji chemicznych. Szybko i delikatnie rozprawił się z problemem, nie podrażniając skóry. Łatwy w aplikacji, bezpieczny dla dzieci. Teraz zawsze mam go w domowej apteczce - niezastąpiony sprzymierzeniec w zwalczaniu wszelkich nieproszonych gości na głowie.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem