Olimp Gold-Luteina 30 kapsułek

cena
19,89 zł
Ilość:
Producent Olimp Laboratories
Pojemność 30 kaps.
Postać leku Kapsułki

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Jedna kapsułka: skoncentrowany olej rybi bogaty w DHA 250 mg, luteina 22 mg, zeaksantyna 2,2 mg, witamina E 1,8 mg, witamina A

Wskazania

Dla osób dorosłych dbających o wzrok, chcących uzupełnić dietę w składniki wpływające na zachowanie prawidłowego widzenia. Polecany osobom wykonujących pracę w sztucznym świetle, pracę biurową przy komputerze, narażonym na ekspozycję intensywnego światła słonecznego, odczuwającym zmęczenie wzroku i dyskomfort powodowany łzawieniem, zaczerwienieniem oczu oraz nadwrażliwością na światło, również dla osób w średnim i starszym wieku dbających o utrzymanie wzroku w dobrej kondycji.

Działanie

Kwas DHA jest głównym strukturalnym tłuszczem tkanek mózgowych, centralnego układu nerwowego, występującym  w  wysokiej koncentracji w błonach strukturalnych siatkówki oka, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania narządu wzroku.

Luteina i zeaksantyna są barwnikami z grupy karotenoidów naturalnie występującymi w roślinach, w organizmie przekształceniu w witaminę A. Luteina wraz z zeaksantyną skumulowana jest w największym stopniu w soczewce oka i w centralnej części siatkówki  – plamce żółtej. Plamka żółta umożliwia widzenie centralne i odpowiada za ostrość widzenia.  Wykorzystując lipofilne właściwości luteiny i zeaksantyny, połączenie ich z olejem DHA stwarza optymalne warunki pozwalające na efektywną absorbcję w organizmie. Witamina E to naturalny przeciwutleniacz uczestniczy w ochronie komórek przez stresem oksydacyjnym. Cynk wraz z witaminą A odgrywającą kluczową rolę w procesie specjalizacji  komórek; przyczyniają się do zachowania prawidłowego widzenia.

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie, w trakcie posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.

Olimp Gold-Luteina 30 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Olimp Gold-Luteina 30 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.