5.00
(1)
ul. Jesienna 9 80-298 Gdańsk
Formy dostawy:
Formy płatności:
1 g żelu zawiera: substancję czynną – 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej (Heparinum natricum), substancje pomocnicze – karbomer, dietanoloamina, etanol 96%, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), koncentrat wody pomarańczowej i woda oczyszczona.
Zewnętrznie, żel nakładać na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry i najbliższą okolicę 1-3 razy na dobę. W zależności od powierzchni objętej zmianami chorobowymi nanieść na skórę od 5 do 10 cm żelu i delikatnie masować przez kilka minut.
Heparizen podany zewnętrznie na skórę przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchniowe procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów m.in. hialuronidazy i fosfatazy. Działa długotrwale na chorobowo zmienione tkanki, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej dzięki charakterowi hydrofilnemu, skracając czas choroby.
Heparizen 1000 jest lekiem wspomagającym w leczeniu:
· zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych,
· stanów zapalnych żył kończyn dolnych,
· żylaków kończyn dolnych,
· stanów pourazowych: krwiaków, stłuczeń, obrzęków.
Stosuje się go również w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Kategoria
Postać
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.