Osoby z cukrzycą na co dzień powinny stosować zdrową, zbilansowaną dietę, która zapewni ich organizmom odpowiednią ilość składników odżywczych. Niekiedy jednak zdarza się, że uzupełnienie witamin i minerałów może być niemożliwe. Niski poziom witaminy D, magnezu czy chociażby witaminy B12 może mieć znaczący wpływ na samopoczucie cukrzyka. W takiej sytuacji dobrze jest sięgnąć po preparaty odżywcze dla cukrzyków.

Preparaty odżywcze dla cukrzyków – kiedy warto sięgnąć po suplementację?

Niedobory witamin i minerałów u osób chorujących na cukrzycę to tylko jeden z powodów, dla których warto sięgać po suplementację specjalistycznymi preparatami odżywczymi. Produkty o niskim indeksie glikemicznym sprawdzą się także:

- w czasie infekcji organizmu i chorób przewlekłych,

-  przed i po zabiegach czy operacjach,

w okresie rekonwalescencji,

przy braku apetytu,

u osób starszych.


Żywienie medyczne dla cukrzyków – jak wspomóc organizm w walce z chorobą?

Dieta cukrzyka powinna nie tylko regulować poziom cukru we krwi, ale również wspomóc chorego w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Niekiedy jednak choroba może powodować brak apetytu, stopniowe osłabienie i utratę masy ciała, a nawet niedożywienie.

W takich sytuacjach zalecana jest dieta wysokokaloryczna dla cukrzyków. Są to zwykle preparaty bogatoresztkowe o wysokiej zawartości białka i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich zadaniem jest regeneracja organizmu i przywrócenie jego prawidłowego funkcjonowania.


Cukrzyca a problemy żywieniowe – jak Nutridrinki dla diabetyków mogą pomóc w utrzymaniu równowagi?

Preparaty na wzmocnienie dla cukrzyka pomagają również uzyskać optymalne stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Ich zadaniem jest również nasycenie organizmu odpowiednią ilością białka przy jednoczesnej niskiej podaży węglowodanów. Produkty zwykle zawierają też błonnik, który przyczynia się do regulacji cukru we krwi. Znajdziesz je w naszej ofercie. Sprawdź kategorię Bez recepty i dopasuj żywienie medyczne do swoich potrzeb.

Nutridrinki dla diabetyków z dużą zawartością białka pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie ustroju, a jednocześnie nie wpływają bezpośrednio na glikemię poposiłkową. To z kolei oznacza, że chory nie odczuwa tzw. spadków cukru – senności, zaburzeń koncentracji, osłabienia, niewyraźnego widzenia czy zaburzenia koordynacji ruchowej. Warto o tym pamiętać, komponując jadłospis chorego.


Drinki proteinowe dla cukrzyków – jakie produkty wybrać, by uzupełnić niedobory i poprawić wyniki?

Preparat odżywczy w płynie dla cukrzyków powinien mieć odpowiednią zawartość witamin i minerałów, przy jednoczesnej niskiej zawartości węglowodanów. Najlepiej wybierać produkty bez cukru i o obniżonym indeksie glikemicznym. Dobrze sprawdzą się drinki o wysokiej zawartości błonnika regulującego pracę jelit o i niskiej zawartości sodu. Sięgaj po produkty, które zawiera jak największą część rekomendowanej dziennej dawki mikro- i makroskładników. W ten sposób odżywisz organizm, uzupełnisz niedobory i poprawisz wyniki kolejnych badań.

Zwróć również uwagę na kaloryczność produktu. Szczególnie jeśli w Twoim codziennym jadłospisie znajdują się wysokobiałkowe przekąski dla diabetyków. Pomoże Ci to zaplanować wszystkie posiłki w ciągu tak, by nie powodować przyrostu masy ciała.


Odżywki białkowe dla osób starszych z cukrzycą – wsparcie organizmu w walce z chorobą

Odżywki białkowe dla cukrzyka mogą stanowić ważny element diety osób starszych. Pomogą zahamować spadek masy mięśniowej, a jednocześnie utrzymać właściwą siłę mięśni. Dzięki zawartości konkretnych witamin i minerałów wspomogą procesy naprawcze organizmu, co jest niezwykle ważne szczególnie w okresie rekonwalescencji, np. po zabiegach chirurgicznych czy złamaniach kończyn.

Ponadto nutrirdinki są łatwe w stosowaniu, a ich dużą zaletą jest to, że mogą być podawane jako uzupełnienie diety lub jako jedyne źródło pożywienia w trakcie leczenia. O dawkowaniu zawsze powinien zadecydować lekarz. Warto stosować się do jego zaleceń, by szybciej powrócić do zdrowia.


Preparaty na wzmocnienie dla cukrzyka – jak włączyć preparaty odżywcze w płynie do swojej diety?

Preparaty odżywcze dla cukrzyków zwykle sprzedawane są w małych buteleczkach – a każda z nich stanowi zamiennik jednego pełnowartościowego posiłku. Nutridrink dla diabetyków jest od razu gotowy do spożycia. Zaleca się podawanie go w postaci schłodzonej.

Jeśli dopiero zamierzysz włączyć drinki proteinowe dla cukrzyków do swojej diety, pamiętaj o kilku zasadach. Po pierwsze nutridrink może zastąpić jeden z Twoich dotychczasowych posiłków. Możesz wymienić na przykład drugie śniadanie na odżywkę białkową, dodając do posiłku jeden owoc o niskim indeksie glikemicznym. Możesz też potraktować preparat jako dodatek do jednego z głównych posiłków. Po drugie pamiętaj, że drinki proteinowe mają wysoką osmolarność. Dlatego zaleca się ich spożycie powoli, małymi łykami – najlepiej wypić porcję w przeciągu ok. 30 minut. Takie postępowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia biegunki. Po trzecie przyjmowanie preparatów odżywczych w płynie zawsze należy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Pomogą Ci oni dobrać odpowiednie produkt wspomagający kontrolę cukru we krwi.


Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem