Preparaty na trudno gojące się rany

Znaleziono produktów: 6

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty na trudno gojące się rany

(6)

-

Preparaty na trudno gojące się rany powinny znaleźć się nie tylko w apteczce osób, które cierpią z powodu przewlekłych, obłożnych chorób, ale również w domowej apteczce opiekunów małych dzieci i osób aktywnych fizycznie. Bezpieczne gojenie się ran zależne jest od wielu czynników: korzystanie z wysokiej jakości opatrunków, najlepszych środków do dezynfekcji i produktów chroniących przed mechanicznymi uszkodzeniami są jednymi z nich.


Kiedy warto sięgnąć po preparaty na trudno gojące się rany?

Skóra jest największym ludzkim organem. Jego zadaniem jest osłanianie delikatnych narządów wewnętrznych przed uszkodzeniami mechanicznymi. Może do nich dochodzić każdego dnia: począwszy od stosunkowo niegroźnych, płytkich ran ciętych, poprzez poważniejsze oparzenia na odleżynach kończąc.

Pielęgnacja ciała, gdy skóra uległa uszkodzeniu, jest bardzo ważna. Brak prawidłowej higieny może prowadzić do powstawania dalszych infekcji i rozpoczęcia procesów zapalnych, stanowiących ogólnoustrojowe zagrożenie dla zdrowia.

Z pewnością po preparaty na trudno gojące się rany warto sięgnąć, gdy mamy do czynienia z oparzeniami, owrzodzeniami, różnego typu zmianami dermatologicznymi towarzyszącymi chorobom wirusowym. Tego typu produkty specjalistyczne dzielą się na różne kategorie, w zależności od rodzaju zmiany patologicznej, którą pomagają zniwelować i powodu jej powstania. Wyróżniamy zatem preparaty na odleżyny, maści z antybiotykami, opatrunki do gojenia się na mokro, preparaty na otwarte rany, a także Nutridrinki do spożywania, które wspomagają prawidłowe gojenie się ran "od środka" organizmu.


Dla kogo polecane jest stosowanie preparatów na rany przewlekłe?

Preparaty na trudno gojące się rany mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się zarówno w przypadku startych kolan i łokci, która to przypadłość dotyczy często małych dzieci i osób uprawiających sporty ekstremalne, jak i różnego rodzaju owrzodzeń, stopy cukrzycowej, odleżyn czy poparzeń.

Dlatego chociaż niektóre preparaty na rany przewlekłe są tworzone z myślą głównie o pacjentach chorujących na poważne schorzenia, mogą być dobrym wyborem przy leczeniu łagodniejszych zmian skórnych. Przyspieszają procesy regeneracyjne, wspierają skórę w prawidłowym ich przebiegu i mogą zmniejszać ryzyko powstania nieestetycznych blizn.


Jakie składniki powinny zawierać preparaty na trudno gojące się rany?

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami medycznymi, każdy pacjent, którego problemy skórne to przewlekłe rany, takie jak odleżyny, powinien otrzymywać 30-35 kcal na kilogram masy ciała w skali doby. Jego dieta nie powinna liczyć mniej niż 1800 kcal, a podaż białka powinna wynosić co najmniej 1,5 grama na każdy kilogram masy ciała. Dodatkowo dieta chorego powinna w ok. 55-60% składać się z węglowodanów i w 20-25% z wartościowych tłuszczy.

W sytuacjach, gdy nie jest możliwe stosowanie odpowiednio zmodyfikowanej diety z naturalnych produktów spożywczych, konieczne jest włączenie preparatów doustnych zawierających witaminy i minerały.

Doustne preparaty na trudno gojące się rany powinny zawierać szczególnie takie składniki jak:

  • arginina - stymulant wydzielania insuliny, który jednocześnie wspiera tworzenie się białek w komórkach. Działa bakteriobójczo, wspiera naturalne procesy regeneracyjne i odkładanie się włókien kolagenowych w ranie, stopniowo ją zabudowując.
  • glutamina - jest źródłem energii dla fibroblastów oraz komórek nabłonka, które są niezbędne do gojenia się każdej rany, a szczególnie rozległej i trudno gojącej się.
  • cynk - niezbędny do regeneracji ran, szczególnie tych z dużym wysiękiem. Specjaliści są zdania, że cynk ma właściwości hamujące rozwój bakterii i poprawiają pracę układu odpornościowego.
  • selen - wykazuje działanie antybakteryjne, odgrywa kluczową rolę w procesach regeneracyjnych.
  • witamina C wspomaga syntezę kolagenu, zwiększa jego elastyczność i bierze udział w procesie wytwarzania nowych naczyń krwionośnych.
  • witamina E spowalnia proces starzenia się komórek i ogranicza liczbę wolnych rodników w organizmie.
  • witamina A stymuluje syntezę kolagenu. Dowiedziono, że jej niedobory mogą opóźniać gojenie się ran oraz zwiększać ryzyko ich zakażenia.

Istotną rolę w procesie zdrowienia odgrywa także woda: szczególnie przyjmowana doustnie. Jednak najnowsze metody leczenia ran obejmują tzw. zdrowienie na mokro, czyli np. obkładanie ran specjalnymi preparatami o konsystencji hydrożelu.


Przyspieszenie gojenia się ran – jak zrobić to skutecznie?

Przyspieszenie gojenia się rany jest procesem złożonym i obejmuje różnorodne aspekty. Oprócz stosowania się do zaleceń lekarskich, przyjmowania ewentualnych leków i suplementów, wskazana jest duża dawka wypoczynku i snu. Prawidłowe odżywianie, z uwzględnieniem odpowiedniej dawki białka oraz wymienionych wyżej składników odżywczych odgrywa kluczową rolę w skróceniu okresu rekonwalescencji.


Jak wybrać odpowiedni preparat na trudno gojące się rany?

W aptekach dostępne są różnorodne preparaty na rany przewlekłe, które dostosowane są do każdego typu zmian skórnych. Preparat na odleżyny to tylko jeden z wiodących przykładów: jeśli mamy konkretny problem, warto opowiedzieć o nim lekarzowi lub farmaceucie i w ten sposób dobrać idealny produkt.

Warto także pamiętać, że Nutridrink na gojenie ran jest dostępny bez recepty: to doustny preparat odżywczy przyspieszający gojenie, a jednocześnie niewielki objętościowo. Jak każdy produkt z zakresu żywienia medycznego, również i ten jest w stanie dostarczyć dużej ilości białka i substancji odżywczych w stosunkowo niewielkiej dawce produktu, która jest łatwiejsza do przyjęcia nawet przez bardzo chorych pacjentów.


Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem