Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Solinea
Adres


Pojemność 20x 2,5ml
Postać Ampułki
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Opis

Ectodose, roztwór do inhalacji z ektoiną, 2,5 ml x 20 ampułek – wyrób medyczny, którego składniki wspomagają ochronę oraz prawidłowe nawilżenie błon śluzowych dróg oddechowych. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci.

Zawartość opakowania

Ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda.

Preparat nie zawiera konserwantów.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyrób medyczny należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta ujętymi w ulotce lub zgodnie z zaleceniem lekarza lub farmaceuty.

Inhalacje należy przeprowadzać maksymalnie 2 razy dziennie po 1 ampułce 2,5 ml. Proces inhalacji powinien być wykonywany przy pomocy nebulizatora.

Nebulizator musi być czysty przed rozpoczęciem pracy.

Ampułkę należy oderwać z pakietu i otworzyć poprzez odkręcenie i oderwanie końcówki. Następnie zawartość ampułki należy wlać do pojemnika na lek w nebulizatorze (na dni ampułki może pozostać niewielka ilość produktu). Rozpocząć proces nebulizacji zgodnie z zaleceniami producenta.

W przypadku stosowania innych produktów medycznych lub leków należy zachować 15 minutowy odstęp czasu.

Proces nebulizacji roztworem powinien być powolny.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Do nebulizacji można używać nebulizatorów pneumatycznych, siateczkowych lub ultradźwiękowych.
Ampułki ESCTODOSE należy przechowywać w temperaturze 2-25oC.
Produkt nie może być stosowany w przypadku utrzymujących się urazów w obrębie układu oddechowego lub u osób z nadwrażliwością na ektoinę bądź inne składniki.
Gdyby wystąpiły objawy niepożądane należy niezwłocznie przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub producentem produktu.
W pojedynczych przypadkach preparat może zaostrzać przebieg astmy.
Wyrób medyczny Ectodose zawiera drobne elementy, które mogą być wchłonięte przez małe dzieci co stwarza ryzyko zadławienia i uduszenia. Produkt należy przechowywać poza zasięgiem dzieci.
Dzieci poniżej 10. roku życia proces nebulizacji mogą wykonywać tylko w obecności osób dorosłych.
W sytuacji stosowania preparatu u dzieci poniżej 2. roku życia może być konieczne stosowanie specjalnego sprzętu (np. dopasowana, mała maska).
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem stosowanie preparatu.

Szczegółowe informacje nt. bezpieczeństwa stosowania znajdują się na ulotce/instrukcji dołączonej do wyrobu medycznego. Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora.

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Kluczowy składnik

ektoina

Rejestracja

wyrób medyczny

Sposób aplikacji

wziewny

Dorota
Roztwór ułatwia odkrztuszanie oraz dobrze nawilża błony śluzowe. Często go stosuję jak mam problemy z układem oddechowym.

Sylwia
Ectodose to bardzo dobry produkt. Nawilża nieco lepiej niż sól fizjologiczna, ale osobiście używam zamiennie z solą fizjologiczną do inhalacji, aby szybciej rozrzedzić wydzielinę z nosa. Stosuje ectodose na noc, przed zaśnięciem, gdyż rewelacyjnie wpływa na zatoki i katar. Cena bardzo korzysta. Dawkowanie i zastosowanie oczywiście z inhalatorem- teraz jest ich duży wybór w każdej aptece.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.