product-image
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
11.99 zł
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek
Claritine Allergy 10mg 7 tabletek

Claritine Allergy 10mg 7 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(4)


Producent
Bayer sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Pojemność
7szt.
Postać


Dostępny

11.99 zł

Opis

Claritine Allergy 10mg to produkt leczniczy zawierający substancję czynną loratadynę.

Skład

Substancją czynna leku jest loratadyna.

1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny.

Pozostałe składniki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (jedna tabletka) raz na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: masa ciała większa niż 30 kg: 10 mg (jedna tabletka) raz na dobę.

Działanie

Produkt leczniczy Claritine jest przeciwalergiczny, niewywołujący senności.

Wskazania

Lek Claritine wskazany jest w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Kiedy nie stosować leku Claritine

Jeśli pacjent ma uczulenie na loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 pacjentów): u dzieci w wieku 2 do 12 lat- ból głowy, nerwowość i zmęczenie, u dorosłych i młodzież: senność

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek) u dorosłych i młodzieży to: ból głowy, zwiększenie apetytu i bezsenność, zmęczenie, suchość w jamie ustnej, zaburzenia żołądkowo- jelitowe takie jak nudności, zapalenie błony śluzowej żołądka i objawy alergiczne takie jak wysypka.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów): ciężka reakcja alergiczna, zawroty głowy, drgawki, przyspieszenie czynności serca, kołatanie serca, nieprawidłowa czynność wątroby i łysienie.

Działania niepożądane o nieznanej częstości (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zwiększenie masy ciała.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Przed rozpoczęciem stosowania Claritine należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Działania niepożądane mogą nasilać się podczas jednoczesnego stosowania Claritine z lekami wpływającymi na działanie niektórych enzymów odpowiedzialnych na metabolizm leków w wątrobie.

Jednoczesne podawanie loratadyny z ketokonazolem, erytromycyną lub cymetydyną powoduje zwiększenie stężenia loratadyny w osoczu, ale bez następstw klinicznych.

Równoczesne stosowanie z loratadyną leków wpływających na metabolizm wątrobowy powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

W celu zachowania ostrożność zaleca się unikanie stosowania leku Claritine w okresie ciąży.

Loratadyna przenika do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Nie jest wskazane stosowanie tabletek u dzieci, których masa ciała jest mniejsza niż 30 kg.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

W badaniach klinicznych, loratadyna nie miała wpływu lub miała nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U niektórych osób bardzo rzadko występowała senność, która mogła zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Claritine - lek na alergie, zawierający loratadynę jako główny składnik aktywny, jest powszechnie stosowany w leczeniu różnych objawów uczuleń, w tym pokrzywki i kataru alergicznego. Skuteczność Claritine tabletek na swędzenie skóry bez recepty w redukcji tych dolegliwości została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi, co sprawia, że są popularnym wyborem wśród osób cierpiących na reakcje alergiczne. Loratadyna oddziałuje na organizm poprzez blokowanie receptorów histaminowych, pomagając zmniejszyć nasilenie objawów uczulenia, takich jak świąd, kichanie, łzawienie oczu i wysypka skórna. W przypadku wielu osób stosujących Claritine Allergy zaobserwowano szybkie i skuteczne złagodzenie oznak alergii, przyczyniając się do poprawy jakości życia osób dotkniętych tym problemem.

Aby skutecznie złagodzić swędzenie skóry za pomocą tabletek Claritine bez recepty, istotne jest przestrzeganie zalecanej dawki. Jeśli chodzi o Claritine, dawkowanie tego leku w przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat, to jedna tabletka o zawartości 10 mg loratadyny raz na dobę. Dawka ta jest odpowiednia do kontrolowania różnych objawów alergii, w tym swędzenia skóry, które często towarzyszy reakcjom uczuleniowym. Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat o masie ciała przekraczającej 30 kg również zaleca się jednorazowe spożycie 10 mg loratadyny, co odpowiada jednej tabletce, raz na dobę. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, aby potwierdzić odpowiednią dawkę i bezpieczeństwo stosowania leku. Dawkowanie leków przeciwhistaminowych Claritine zgodnie z zaleceniami lekarza pomoże skutecznie kontrolować swędzenie skóry i inne objawy alergiczne.

W przeciwieństwie do leków na alergię na receptę dostępność tabletek bez konieczności wizyty u lekarza ułatwia szybki dostęp do ulgi w przypadku nagłych objawów. Ponadto tabletki bez recepty, takie jak Claritine tabletki, są często bardziej dostępne i przystępne cenowo, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób, które chcą szybko oraz skutecznie zaradzić swoim nieprzyjemnym dolegliwościom. Tabletki na alergie bez recepty to prosty sposób na samodzielne zarządzanie objawami alergicznymi, umożliwiające pacjentom skuteczne łagodzenie uciążliwych dolegliwości, takich jak kichanie, swędzenie nosa, łzawienie oczu czy problemy z oddychaniem. Dzięki nim można szybko zareagować na nagłe wystąpienie alergii bez konieczności czekania na wizytę u lekarza. 

Kategoria

Postać

Stosowanie

Lek Claritine wskazany jest w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Działanie

Produkt leczniczy Claritine jest przeciwalergiczny, niewywołujący senności.

Kluczowy składnik

loratadyna

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Przez pracę siedzącą i duży stres na co dzień mam mocno pospinane mięśnie przy kręgosłupie, na ramionach i szyi. Męczę mojego męża co chwilę o masaż :D Reumatek Max fajnie uzupełnia masaż, dodatkowo łagodzi napięcia, działa przeciwzapalnie, ułatwia poślizg na skórze, a przy tym nieźle pachnie jak na ziołową maść :D

ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Claritine używam sporadycznie, tylko wtedy kiedy odwiedzam przyjaciółkę. W domu ma dwa koty, a ja z kolei mam okropną alergię, z kichaniem, łzawieniem i wysypką w pakiecie. Nie wiem, jak przy dłuższym stosowaniu, ale na takie pojedyncze sytuacje sprawdza się doskonale!

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Claritine – tabletki na swędzenie skóry bez recepty, które należą do mojego żelaznego zestawu przeciwalergicznego. Co wyróżnia Claritine? Tabletki nie wywołują senności. Jedyny minus to ew. zaleganie i zgęstnienie śluzu w zatokach. Ale to stosunkowo rzadkie, jeśli chodzi o Claritine. Dawkowanie? Biorę jedną tabletkę dziennie w sezonie i mam spokój.

ocena ocena ocena ocena ocena
Adrianna
Bardzo dobry na wszelkie stany alergiczne. Katar, kaszel i ukąszenia owadów.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem