product-image
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
18.12 zł
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich
Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich

Voltaren Express Forte 25 mg kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne 10 kapsułek miękkich

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)

10 kapsułek 20 kapsułek
Producent
GlaxoSmithKline

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność
10szt
Postać


Dostępny

18.12 zł

Opis

Voltaren Express Forte 10

Usuwa przyczynę bólu pleców*. Najszybsza kapsułka na rynku**.

voltaren Express Forte
*przyczynę w rozumieniu jako stan zapalny. Słowo usuwa oznacza zmniejsza/ogranicza proces.
**spośród produktów leczniczych OTC z diklofenakiem

Voltaren Express Forte
- kapsułki miękkie

Voltaren Express Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, w postaci miękkich i łatwych do połknięcia kapsułek.

Lek zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej, która nie tylko uśmierza ból, ale również działa przeciwzapalnie, m.in. zmniejszając obrzęk, oraz pomaga w zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak gorączka i ból gardła.

Wskazania

bóle mięśni i bóle reumatyczne

ostry ból pleców

ból głowy i zębów

bóle menstruacyjne

objawy grypy i przeziębienia (ból gardła, bóle i gorączka)

Jak działa Voltaren Express Forte

dzięki formie kapsułki ma szybkie działanie przeciwbólowe*

zawiera maksymalną, dostępną bez recepty dawkę substancji czynnej

łagodzi objawy stanu zapalnego pomaga zwalczać objawy grypy i przeziębienia, takie jak gorączka i ból gardła

*w porównaniu z czasem działania po podaniu tabletki Voltaren Acti Forte.

Jak stosować kapsułki
Voltaren Express Forte?

Zażyj 1 kapsułkę Voltaren Express Forte. Jeśli to konieczne, powtórz dawkę po 4-6 godzinach, nie przekraczając jednak zalecanej dawki 3 kapsułek w ciągu doby.

Zawsze postępuj zgodnie z opisem w ulotce albo wskazaniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

Wybierz Voltaren* dla siebie

*dotyczy produktów dostępnych bez recepty.

Typ bólu Ból mięśni, bóle reumatyczne, ból pleców, ból głowy, ból zębów, bóle menstruacyjne Ból w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, wiązadeł, mięśni i stawów. Nawracający ból pleców. Ból stawów wywołany chorobą zwyrodnieniową stawów, ból pleców, ból mięśni
Miejsce bólu Plecy, mięśnie, głowa, zęby Plecy, mięśnie Stawy, plecy, mięśnie
Korzyści Łagodzi objawy stanu zapalnego, takie jak ból i obrzęk Uśmierza ból i leczy stan zapalny Uśmierza ból, leczy stan zapalny, działa do 12h
Główna cecha produktu Kompleksowe działanie, jest dostępny w opakowaniach zawierających po 10 lub 20 kapsułek miękkich Potrójne działanie (eliminuje ból, redukuje stan zapalny, przyspiesza leczenie) Podwójna dawka substancji czynnej* (diklofenak), żel przeciwbólowy bez recepty, który działa do 12 godzin
* W porównaniu do żelu Voltaren EMULGEL

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czym różnią się kapsułki miękkie Voltaren Express Forte od innych preparatów

Kapsułki miękkie Voltaren Express Forte są produktem marki leków Voltaren, dostępnych bez recepty – stanowią kolejną alternatywę dla pacjentów w terapii przeciwbólowej i są wygodne w stosowaniu. Zawartość w jednej kapsułce substancji czynnej – diklofenaku potasu, wynosi 25 mg. Jest to ta sama substancja, która znajduje się w preparatach w formie tabletek.

Czy stosowanie Voltaren Express Forte wiąże się z działaniami niepożądanymi?

Przed zastosowaniem leku Voltaren Express Forte należy uważnie przeczytać ulotkę informacyjną dla pacjenta, która dołączona jest do opakowania. W przypadku pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli pojawią się jakiekolwiek działania niepożądane, należy natychmiast przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

INFORMACJE O PRODUKCIE

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak potasowy. Jedna kapsułka zawiera 25 mg diklofenaku potasowego.Pozostałe składniki leku to: Makrogol 600 Glicerol 85%, Woda oczyszczona. Skład otoczki: Żelatyna, Glicerol 85%, Anidrisorb 85/70, 85% roztwór Żółcień chinolinowa 70% (E 104). Trójglicerydy o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat. Początkowa dawka to 1 kapsułka. Dawkę można przyjąć ponownie po upływie 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby. Kapsułkę powinno się połknąć w całości, popijając szklanką wody. Lek nie powinien być stosowany dłużej niż przez 5 kolejnych dni. W celu osiągnięcia największej skuteczności lek powinien być przyjęty przed jedzeniem.

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną
 • Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego.
 • Występujące w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Czynna lub występująca w przeszłości nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwawienie (wystąpienie dwóch lub więcej odrębnych przypadków potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
 • Trzeci trymestr ciąży
 • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
 • Stwierdzona zastoinowa niewydolność serca (klasa II–IV wg NYHA), choroba niedokrwienna serca, choroba naczyń obwodowych i (lub) choroba naczyń mózgowych.- Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub pochodnych kwasu acetylosalicylowego, stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn może

Wskazania do stosowania

Voltaren Express Forte to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, przeznaczony do stosowania przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 14. roku życia. Zalecany jest w przypadku:

 • bólu mięśni,
 • bólów reumatycznych,
 • ostrego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców),
 • bólu głowy,
 • bólu zębów,
 • bolesnego miesiączkowania,
 • w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle i gorączka).

Voltaren Express Forte Diklofenak potasu 25 mg, Kapsułki miękkie

Wskazania do stosowania: Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), bólu gardła.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego. Występujące w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Czynna lub występująca w przeszłości nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwawienie (wystąpienie dwóch lub więcej odrębnych przypadków potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Trzeci trymestr ciąży. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Stwierdzona zastoinowa niewydolność serca (klasa II–IV wg NYHA), choroba niedokrwienna serca, choroba naczyń obwodowych i (lub) choroba naczyń mózgowych. Podobnie jak w przypadku innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub pochodnych kwasu acetylosalicylowego, stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn może być przyczyną wystąpienia napadu astmy, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa.

Podmiot odpowiedzialny GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.  v.IX.2016

Voltaren Emulgel Diklofenak sodu 10 mg/g, żel.

1 gram produktu Voltaren Emulgel zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium) co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego.
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 50 mg glikolu propylenowego.
1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 1 mg benzoesanu benzylu.

Wskazania do stosowania: Voltaren Emulgel jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
Dorośli i młodzież powyżej 14 lat:

 • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń),
 • bólu pleców,
 • bólu pleców,
 • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
Dorośli (powyżej 18 lat):
 • ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: Znana nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Voltaren Emulgel jest także przeciwwskazany u tych pacjentów, u których astma, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VII.2021

Voltaren MAX Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g, Żel.

Wskazania do stosowania: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania: znana nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których astma, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.VI.2019

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Znaki towarowe są własnością lub są licencjonowane przez spółki z grupy GSK. ©2021 Spółki z grupy GSK lub ich licencjodawcy.

PM-PL-VOLT-21-00093

Skład

Jedna kapsułka, miękka produktu leczniczego Voltaren Express Forte zawiera 25 mg diklofenaku potasowego (Diclofenacum kalicum). Substancje pomocnicze: Makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona. Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol 85%, polisorb 85/70/00 ( D-sorbitol+ 1,4-sorbitan z mannitolem), żółcień chinolinowa 70% (E104).

Dawkowanie

Zalecane jest stosowanie najmniejszej skutecznej dawki, przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Początkowo jedna kapsułka co 4 do 6 godzin. Dawkę można powtórzyć.
Nie należy stosować dawki większej niż 75 mg (3 kapsułki) w ciągu doby. Produkt leczniczy Voltaren Express Forte jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii: 5 dni w leczeniu bólu oraz do 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wodą. W celu osiągnięcia największej skuteczności, produkt Voltaren Express Forte powinien być przyjęty przed jedzeniem. Dzieci i młodzież: Nie zaleca się stosowania produktu Voltaren Express Forte u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
 

Działanie

Voltaren Express Forte zawiera diklofenak potasowy, substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Jej podstawowy mechanizm działania związany jest z hamowaniem biosyntezy prostaglandyn. Prostaglandyny odgrywają zasadniczą rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki. Voltaren Express Forte charakteryzuje się szybkim początkiem działania, co jest szczególnie istotne w leczeniu ostrego bólu oraz obniżeniu gorączki. Voltaren Express Forte wykazuje działanie przeciwbólowe szybko zmniejszając ból. Dane kliniczne z endoskopii żołądka i dwunastnicy wykazały, że produkt Voltaren Express Forte w postaci kapsułki miękkiej jest tak samo dobrze tolerowany jak produkt Voltaren Acti tabletka powlekana. Te same dane z badań endoskopowych wykazały, że Voltaren Express Forte kapsułka miękka wykazuje znacząco większą tolerancję żołądkowo – jelitową w porównaniu z tabletką zawierającą kwas acetylosalicylowy i kapsułką zawierającą płynny ibuprofen.
W badaniach in vitro diklofenak potasu nie hamuje biosyntezy proteoglikanów chrząstki, w zakresie stężeń odpowiadających wartościom stężeń osiąganych w organizmie człowieka.
 

Wskazania

Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), ból gardła.

Dodatkowe

maść przeciwbólowa

maść przeciwbólowa i przeciwzapalna

maść przeciwbólowa w ciąży

maść przeciwbólowa na stawy

maść przeciwbólowa przeciwzapalna

żel na ból mięśni

żel na ból pleców

maść przeciwbólowa na kręgosłup

silna maść przeciwbólowa

żel na ból kolana

żel na ból kręgosłupa

żel na ból nóg

maść sportowa

maść po treningu

maść na ból

maść na stawy

żel na stawy

żel na ból

ból mięśni

ból stawów

ból kręgosłupa

tabletki na ból stawów

tabletki na ból mięśni

tabletki na ból pleców

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), ból gardła.

Działanie

Voltaren Express Forte zawiera diklofenak potasowy, substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Jej podstawowy mechanizm działania związany jest z hamowaniem biosyntezy prostaglandyn. Prostaglandyny odgrywają zasadniczą rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki. Voltaren Express Forte charakteryzuje się szybkim początkiem działania, co jest szczególnie istotne w leczeniu ostrego bólu oraz obniżeniu gorączki. Voltaren Express Forte wykazuje działanie przeciwbólowe szybko zmniejszając ból. Dane kliniczne z endoskopii żołądka i dwunastnicy wykazały, że produkt Voltaren Express Forte w postaci kapsułki miękkiej jest tak samo dobrze tolerowany jak produkt Voltaren Acti tabletka powlekana. Te same dane z badań endoskopowych wykazały, że Voltaren Express Forte kapsułka miękka wykazuje znacząco większą tolerancję żołądkowo – jelitową w porównaniu z tabletką zawierającą kwas acetylosalicylowy i kapsułką zawierającą płynny ibuprofen. W badaniach in vitro diklofenak potasu nie hamuje biosyntezy proteoglikanów chrząstki, w zakresie stężeń odpowiadających wartościom stężeń osiąganych w organizmie człowieka.  

Kluczowy składnik

diklofenak

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Lena
Mnie te kapułki bardzo pomagają. Kupuję Voltaren Express Forte od dłuższego czasu na tej stronie. mają dobrą cenę. Polecam aptekę i produkt na różne rodzaje bóli.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem