Skład
1 ml roztworu zawiera substancję czynną 3 mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96%, olej rycynowy uwodorniony, sacharyna sodowa, parahydroksybenzoesan metylu, aromat miętowy, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe, szczególnie przez osoby, które nie mogą płukać jamy ustnej. Lek należy stosować 2 do 6 razy na dobę, po 2-4 dawki. Każda dawka zawiera 0,17 ml roztworu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Gdyby dolegliwości się powtarzały lub nasilały, należy poradzić się lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Działanie
Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Hamuje powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające lub przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Hamuje przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez błony śluzowe gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.
Wskazania
Stosowany w leczeniu objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką
dołączoną
do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku
wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.