Pantoprazol Teva 14 tabletek

cena
8,34 zł
Ilość:
Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 14 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Wskazania

Pantoprazol Teva stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (na przykład, takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych. Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Działanie

Pantoprazol Teva może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową i zgagą już po pierwszym dniu stosowania, jednak lek nie służy do uzyskania natychmiastowej ulgi.. W celu uzyskania pełnego
ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2 do 3 kolejnych dni. Jeśli po upływie 2 tygodni pacjent nie nastapi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zalecaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki 20 mg pantoprazolu na dobe. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2 do 3 kolejnych dni.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Pantoprazol Teva (Patrz punkt 6 „Inne informacje”).
Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Nie należy stosować leku Pantoprazol Teva u kobiet w ciąży i karmiących piersią
 

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Pantoprazol Teva 14 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Produkt 3
Produkt 2
Produkt 1

Klienci, którzy kupili Pantoprazol Teva 14 tabletek kupili także:

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.