Padolten, 37,5 mg+325 mg, tabletki powlekane, 60 sztuk

Padolten, 37,5 mg+325 mg, tabletki powlekane, 60 sztuk

Brak ocen

Producent
Teva Pharmaceuticals

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność
60 szt.
Postać


Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 37,5 mg tramadolu chlorowodorku i 325 mg paracetamolu.

Wskazania

Tabletki Padolten wskazane są w objawowym leczeniu bólu o umiarkowanym i dużym nasileniu.

Działanie

Tramadol należy do opioidowych leków o działaniu przeciwbólowym.

Dawkowanie

Stosowanie produktu Padolten należy ograniczyć do pacjentów, u których leczenie umiarkowanego do silnego bólu wymaga zastosowania tramadolu w skojarzeniu z paracetamolem. Dawkę należy ustalić w zależności od stopnia nasilenia bólu oraz indywidualnej odpowiedzi na leczenie. Należy zastosować najniższą skuteczną dawkę przeciwbólową. Zwykle zalecana dawka początkowa wynosi dwie tabletki produktu Padolten, przyjmowane doustnie. W razie potrzeby można przyjąć dodatkowe dawki, nie przekraczając 8 tabletek (co odpowiada 300mg tramadolu i 2600mg paracetamolu) na dobę. Produkt leczniczy należy przyjmować w odstępach nie krótszych niż sześć godzin.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować leku jeśli pacjent wykazuje nadwrażliwość na tramadol, paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie. Ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi, opioidami lub lekami psychotropowymi także zalicza się do przeciwwskazań do stosowania leku. Tramadolu i paracetamolu nie należy podawać pacjentom, którzy przyjmują inhibitory monoaminooksydazy lub są w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować preparatu gdy występuje ciężka niewydolność wątroby lub padaczka nie poddająca się leczeniu.

Dodatkowe

Dostosowanie dawkowania u osób w wieku poniżej 75 lat bez wyraźnej klinicznie niewydolności wątroby lub nerek, nie jest zwykle konieczne. U pacjentów w podeszłym wieku eliminacja leku z ustroju może być wydłużona. Dlatego, jeśli to konieczne, odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami należy odpowiednio wydłużyć w zależności od potrzeb pacjenta.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Tabletki Padolten wskazane są w objawowym leczeniu bólu o umiarkowanym i dużym nasileniu.

Działanie

Tramadol należy do opioidowych leków o działaniu przeciwbólowym.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem