product-image
Itami plaster leczniczy 140 mg 5 sztuk
33.49 zł
Itami plaster leczniczy 140 mg 5 sztuk

Itami plaster leczniczy 140 mg 5 sztuk

Brak ocen

Dostępny

33.49 zł

Opis

Itami plaster leczniczy 140 mg jest produktem leczniczym, przeciwbólowym, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.

Jeden plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.

Pozostałe składniki to: metakrylanu butylu kopolimer zasadowy, akrylanów kopolimer, Makrogolu 12 stearynian, sorbitanu oleinian. Poliestrowa warstwa nośna: papierowa monosilikonowa warstwa ochronna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jeden plaster leczniczy dwa razy na dobę.

Plaster leczniczy należy nakładać na bolące miejsce dwa razy na dobę: rano i wieczorem. Maksymalna dawka to 2 plastry lecznicze na dobę, nawet jeśli leczony ma być więcej niż jeden obszar chorobowy. W danym czasie leczone może być wyłącznie jedno bolące miejsce

Działanie

Itami jest lekiem przeciwbólowym.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku są ostre nadwyrężenia, zwichnięcia czy siniaki kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.

Kiedy nie stosować leku Itami

Jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli pacjent ma uczulenie na jakikolwiek inny niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ, np. kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen). Jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpił atak astmy, dreszcze, opuchlizna oraz podrażnienie wewnątrz nosa po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. U pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Na zranioną skórę (np. otarcia, skaleczenia, oparzenia skóry), zakażoną skórę lub z wysiękowym zapaleniem skóry lub egzemą. W okresie trzech ostatnich miesięcy ciąży. Jeśli pacjent jest dzieckiem lub nastolatkiem w wieku poniżej 16 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 na 100 pacjentów): miejscowe reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, czerwona zaogniona skóra, wysypka, czasami z krostkami lub bąblami pokrzywkowymi.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): Suchość skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić do 1 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości lub miejscowe reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Należy zachować szczególną ostrożność, stosując lek Itami, jeśli: u pacjenta występuje lub występowała astma oskrzelowa lub alergia; może wystąpić skurcz mięśni (skurcz oskrzeli), który utrudnia oddychanie. Wystąpi wysypka skórna, która rozwija się po nałożeniu plastra leczniczego. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast zdjąć plaster leczniczy i przerwać leczenie. Wystąpią zaburzenia nerek, serca lub wątroby, bądź jeśli pacjent cierpiał lub cierpi na chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, czy też zapalenie jelit, bądź ma skłonność do krwawienia.

Plaster leczniczy nie może być stosowany ani nie może mieć styczności z oczami ani błonami śluzowymi. W przypadku osób w podeszłym wieku lek Itami należy stosować z dużą ostrożnością, gdyż są one bardziej narażone na wystąpienie działań niepożądanych.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża: Lek Itami może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem w pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz w okresie jej planowania. Leku Itami nie wolno stosować w ostatnim trymestrze ciąży, ponieważ nie można wykluczyć podwyższonego ryzyka wystąpienia powikłań dla matki i dziecka.

Karmienie piersią: Niewielkie ilości diklofenaku przedostają się do mleka kobiet karmiących piersią. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Itami podczas karmienia piersią. Nie należy stosować leku Itami w żadnym przypadku bezpośrednio na skórę piersi w okresie karmienia piersią.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku są ostre nadwyrężenia, zwichnięcia czy siniaki kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.

Działanie

Itami jest lekiem przeciwbólowym.

Kluczowy składnik

diklofenak

Sposób aplikacji

na skórę

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem