Niedostępny
Hydrosil dla dzieci zawiera karbomer stabilizowany karnozyną (peptyd występujący naturalnie w skórze), który korzystnie wpływa zarówno na suche jak i wilgotne, sączące rany. W przypadku ran suchych, ma działanie okluzyjne, hamuje parowanie wody i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. W przypadku ran wilgotnych, sączących pochłania nadmiar płynu, schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem.
Dokładnie umyć ręce przed i po użyciu preparatu Hydrosil na ranę.
Zamknięte rany: oczyścić i zdezynfekować leczony obszar, nałożyć Hydrosil na ranę nie dotykając rany końcówką tuby, w razie potrzeby założyć bandaż lub plaster.
Otwarte rany: oczyścić i zdezynfekować ranę, dokładnie i delikatnie osuszyć, nałożyć grubą warstwę preparatu na ranę, założyć bandaż lub plaster, opatrunek pozostawić na okres od jednego do trzech dni, do czasu wchłonięcia żelu, zmniejszyć ilość stosowanego preparatu Hydrosil, gdy na ranie pojawi się strup.
Przyspiesza gojenie ran, działa przeciwbólowo, pomaga uniknąć infekcji, reguluje prawidłowy poziom wilgotności rany, zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku, zmniejsza ryzyko powstawania blizn i strupów.
Przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Do stosowania w niewielkich suchych lub wilgotnych ranach, takich jak: skaleczenia, zadrapania, otarcia i pęknięcia skóry, oparzenia.
Preparat Hydrosil nie powoduje znanych działań niepożądanych, takich jak podrażnienie lub nadwrażliwość. Nie należy stosować preparatu w okolicach oczu, powiek ani błon śluzowych. Należy bezwzględnie zasięgnąć porady lekarza: w przypadku dużych, obszernych lub bardzo głębokich ran, w przypadku silnie zakażonych ran, w przypadku wolnego gojenia się rany lub ryzyka powikłań. W takich przypadkach Hydrosil może być pomocny, ale w żadnym wypadku nie wystarcza jako jedyny środek. Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności (podanego na opakowaniu). Do użytku zewnętrznego.
Nie zawiera parabenów.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Dla kogo
Problem
Wiek