Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Kategoria Ciąża i dziecko

Wyprawka dla mamy i niemowlaka. Co koniecznie powinno się w niej znaleźć?

Przygotowując przysłowiową „torbę do szpitala” dla przyszłej mamy oraz kompletując wyprawkę dla niemowlaka, bardzo często zapominamy o kilku nieoczywistych – zwłaszcza dla laika – przedmiotach. Nie są one duże ani też drogie, za to z pewnością niezwykle przydatne. Co to za rzeczy?Dla mamy

Obowiązkowo w skład typowego zestawu, jaki przyszła mama powinna wziąć ze sobą do szpitala, wchodzą pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe, chusteczki nawilżane, kocyki, ręczniki, ubrania (dla mamy i dziecka) oraz przybory toaletowe. Rzadziej pamiętamy o tym, że w szpitalu przydadzą się również niektóre dokumenty, takie jak: dowód tożsamości, ubezpieczenia, skierowanie na oddział położniczy oraz karta przebiegu ciąży. A o czym z reguły zapominamy lub zwyczajnie nie wiemy, że będzie potrzebne.

  1. Silikonowe osłonki na piersi (Canpol EasyStart lub Philips Avent) – ich zadaniem jest ochrona obolałych lub popękanych brodawek w trakcie karmienia. Te niewielkie nakładki wykonywane są z miękkiego silikonu, który nie tylko umożliwia bezbolesne karmienie dziecka, ale i pozwala przyśpieszyć gojenie się mikrourazów. Kształt osłonek i rodzaj zastosowanego do ich produkcji materiału sprawiają, że niemowlę ma swobodny dostęp do pokarmu, którego smak i zapach nie ulega najmniejszej zmianie.
  2. Oddychające podkłady poporodowe Canpol – stworzono je z myślą o kobietach w czasie połogu. Dyskretnie zapewniają higienę i komfort w tym niełatwym okresie. Doskonale chłoną wilgoć, nie rozwarstwiają się i nie przylegają do skóry. 
  3. Wkładki laktacyjne (Canpol EasyStart lub Philips Avent na dzień i Philips Avent na noc) – te jednorazowe wkładki skutecznie powstrzymują wyciekanie pokarmu zarówno w dzień, jak i w nocy. Posiadają odpowiednio wyprofilowaną budowę oraz możliwość przymocowania za pomocą paska samoprzylepnego.
  4. Laktator manualny (Canpol EasyStart lub Philips Avent) – to niewielkie urządzenie okazuje się bardzo przydatne na etapie karmienia piersią. W prosty i dyskretny sposób pozwala odprowadzić nadmiar pokarmu i umożliwia przechowywanie go w odpowiednich warunkach do momentu podania dziecku za pomocą butelki.
  5. Torebki lub pojemniki do przechowywania pokarmu (torebki Canpol i pojemniki Philips Avent) – stanowią dopełnienie kompletu, w skład którego, oprócz samych pojemników, zaliczyć należy wymieniany wyżej laktator manualny oraz butelkę ze smoczkiem. Pozwalają przechować świeży, odciągnięty z piersi pokarm w lodówce lub zamrażarce.

 Dla dziecka

Pieluszki, śpioszki czy bawełniane czapeczki z całą pewnością przydadzą się noworodkowi jeszcze w szpitalu. Po powrocie do domu będzie mu potrzebnych również kilka innych drobiazgów. Jakich?

  1. Smoczek (symetryczny smoczek silikonowy Canpol, smoczek z termostatem elektronicznym Canpol lub smoczek-gryzak ortodontyczny Philips Avent Freeflow) – służy nie tylko do uspokajania dziecka, ale może również pełnić funkcję bezpiecznego termometru lub gryzaka ortodontycznego zapewniającego właściwy rozwój jamy ustnej.
  2. Gąbka Canpol – niezbędna przy kąpieli każdego noworodka. Ważne, aby jej rozmiar i wykonanie były dostosowane do potrzeb małego dziecka i do pielęgnacji jego delikatnej skóry.
  3.  Szczoteczka do zębów z ogranicznikiem, szczotka do włosów, nożyczki dla niemowląt – te akcesoria pełnią istotną rolę w prawidłowej pielęgnacji małego dziecka. Szczoteczka do zębów z ogranicznikiem zalecana jest do stosowania w okresie ząbkowania, ponieważ pozwala masować dziąsła bez obaw o ich uszkodzenie. Szczotka do włosów, koniecznie z naturalnego włosia, to również produkt dedykowany dzieciom będącym w początkowej fazie rozwoju. Nożyczki dla niemowląt wyróżniają się z kolei tym, że ich zaokrąglone i odpowiednio wygięte krawędzie chronią przed możliwością ukłucia oraz powstania innego bolesnego urazu.

Wymienione produkty nie zamykają listy przedmiotów, które każda mama powinna posiadać, a o których nie zawsze pamięta. Z całą pewnością stanowią jednak solidną podstawę do skompletowania wyprawki dla niej i dla jej nowonarodzonego dziecka.
mgr fizjoterapii Sylwia Szymańska

Tytuł magistra otrzymała na Wydziale Fizjoterapii w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Ukończyła również Uniwersytet Medyczny w Łodzi na kierunku Farmacja medyczna. Dodatkowo posiada wiele kursów i szkoleń z zakresu badań klinicznych oraz prowadzenia biznesu w sektorze farmaceutyczno-medycznym.

Aby dodać opinie o powyższym artykule - należy się zalogować

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.