Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 6szt.
Postać Czopki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Opis

Dulcobis to miejscowo działający lek przeczyszczający powodujący pobudzenie wypróżnienia i rozmiękczenie stolca. Jako lek przeczyszczający wywierający działanie na jelito grube, Dulcobis pobudza naturalny proces wypróżnienia w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Tym samym Dulcobis nie wpływa na zmianę trawienia lub wchłaniania kalorii i składników odżywczych w jelicie cienkim.

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Skład

Każdy czopek zawiera 10mg Bisakodylu (Bisacodylum)

 

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Wskazania

Lek Dulcobis stosuje się u dorosłych, młodzieży i dzieci w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć, u dorosłych w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeczyszczające.

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Okres stosowania leku Dulcobis, bez konsultacji z lekarzem, nie powinien przekraczać 5 dni. Działanie czopka występuje średnio po 20 minutach (10-45 minut po podaniu). W krótkotrwałym leczeniu zaparć zwykle stosowana dawka u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 10 lat to1 czopek (10 mg) na dobę nie dłużej niż 5 dni. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej. 

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Przeciwwskazania

Leku nie stosować u dzieci poniżej 10 lat oraz u osób u których występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu

Dulcobis czopki przeciw zaparciom 10mg 6 sztuk Dodatkowe

Jak każdy lek, Dulcobis może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Często występujące (rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów): skurcze w obrębie jamy brzusznej, ból w jamie brzusznej, biegunka, nudności. Niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wymioty, krew w kale, uczucie dyskomfortu w okolicach odbytu, zawroty głowy. Rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, omdlenia, odwodnienie, obrzęk naczynioruchowy, szybko postępujące, zagrażające życiu ciężkie reakcje anafilaktyczne, zapalenie okrężnicy w tym także niedokrwienne zapalenie jelita grubego. Zawroty głowy i omdlenia mogą być związane z zaparciem (parcie na stolec, ból brzucha) a niekoniecznie ze stosowaniem bisakodylu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych, w tym pokrzywki, obrzęku twarzy, warg, języka i/lub gardła, który może powodować trudności w oddychaniu lub połykaniu, należy przerwać stosowanie leku Dulcobis i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub Oddziałem Ratunkowym najbliższego szpitala.

Postać

Stosowanie

Lek Dulcobis stosuje się u dorosłych, młodzieży i dzieci w krótkotrwałym, objawowym leczeniu zaparć, u dorosłych w celu przygotowania do badań, przed operacjami i po operacjach oraz w stanach wymagających ułatwienia wypróżnienia.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeczyszczające.

Kluczowy składnik

bisakodyl

Rejestracja

lek

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.