product-image
Dorminox 12,5 mg 7 tabletek powlekanych
19.79 zł
Dorminox 12,5 mg 7 tabletek powlekanych

Dorminox 12,5 mg 7 tabletek powlekanych

Brak ocen

Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
7szt
Postać


Dostępny

19.79 zł

Opis

Dorminox jest produktem leczniczym zawierającym doksylaminę jako substancję czynną. Doksylamina należy do grupy leków przeciwhistaminowych o działaniu nasennym i uspokajającym.

Skład

Substancją czynną leku jest doksylaminy wodoroburszytnian.

1 tabletka powlekana zawiera 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu.

Pozostałe składniki to: wapnia wodorofosforan dwuwodny, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza (15 mPa s), polidekstroza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), maltodekstryna, trójglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, czerwień koszenilowa, lak (E 124), żółcień pomarańczowa, lak (E 110), żółcień chinolinowa, lak (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka początkowa to 12,5 mg (1 tabletka) przyjmowana na 30 minut przed snem. 
Dawkę można zwiększyć do 25 mg (2 tabletki), jeśli początkowa dawka nie zapewnia wystarczającego łagodzenia objawów bezsenności.

Przed przyjęciem doksylaminy należy się upewnić czy jest wystarczająco długi okres czasu na sen (8 godzin) aby uniknąć senności następnego dnia rano.

Działanie

Doksylamina należy do grupy leków przeciwhistaminowych o działaniu nasennym i uspokajającym.

Wskazania

Lek stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku wystąpienia trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych oraz wczesnego budzenia w godzinach porannych związanych ze stresem bądź zmianą stref czasowych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Dorminox:

Jeśli pacjent ma uczulenie na doksylaminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli pacjent jest uczulony na inne leki przeciwhistaminowe.
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia układu oddechowego takie jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli.
Jeśli u pacjenta występuje jaskra.
Jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek i wątroby.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 10 osób): senność.

Często występujące działanie niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 osób): niewyraźne widzenie, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, nasilenie wydzielania śluzu w oskrzelach, suchość w ustach, zaparcia, zatrzymanie moczu, bezsenność, pobudzenie.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 osób): zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, białych lub płytek krwi, pobudzenie (szczególnie u osób w podeszłym wieku), drżenie, napady drgawkowe.

Częstość nieznana: złe ogólne samopoczucie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Dorminox należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku:

zaburzeń czynności wątroby lub nerek o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, ponieważ może to spowodować konieczność dostosowania dawki, zatrzymania moczu, chorób serca, przyjmowania innych leków, które mogą być szkodliwe dla ucha. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie wolno stosować leku Dorminox, jeśli pacjent przyjmuje następujące leki: inhibitory monoaminooksydazy, leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca, niektóre antybiotyki makrolidowe, przeciwwirusowe inhibitory proteazy, związki przeciwgrzybicze z grupy azoli, chinidynę. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Dorminox nie może być stosowany u kobiet w ciąży chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Lek Dorminox przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Z powodu ryzyka związanego ze stosowaniem leków przeciwhistaminowych u małych dzieci leku nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Dorminox nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat i nie należy go stosować w tej grupie pacjentów. 

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek Dorminox wywiera znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ wywołuje senność. W okresie pierwszych kilku dni stosowania leku, do czasu stwierdzenia, w jaki sposób lek Dorminox wpływa na pacjenta, nie należy prowadzić ani obsługiwać pojazdów.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Sen odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Odpowiada za regenerację układu nerwowego, wpływając bezpośrednio na zdrowie i nastrój. Wzmacnia poczucie zadowolenia, przeciwdziała występowaniu chorób psychicznych oraz zwiększa odporność na stres. Coraz więcej osób boryka się jednak z zaburzeniami snu. Jakość odpoczynku poprawi zmiana stylu życia. Możesz sięgnąć także po lekki nasenne. Dorminox to produkt leczniczy, który opiera swoją skuteczność na doksylaminie, należącej do leków przeciwhistaminowych o działaniu uspokajającym i nasennym.

Zaburzenia snu stają się poważnym problemem, który może dotyczyć nawet 20% populacji. Najczęściej występująca bezsenność może mieć charakter przewlekły lub przygodny. Negatywnie na jakość naszego snu wpływa również częste budzenie się w nocy, za które odpowiada szereg czynników i chorób ogólnoustrojowych, wśród których możemy wymienić częstomocz, zaburzenia pracy układu moczowego oraz choroby tarczycy. Ryzyko budzenia w nocy zwiększa spożywanie alkoholu oraz korzystanie z urządzeń elektronicznych przed snem.

Jak zasnąć po przebudzeniu? Staraj się zachować spokój, utrzymując organizm w stanie wyciszenia. Myśl o przyjemnych rzeczach, unikając stresu związanego z koniecznością szybkiego zaśnięcia. Przed pójściem do łóżka możesz sięgnąć także po tabletki na sen Dorminox. Ich substancja aktywna oddziałuje na ośrodkowe receptory H1, przez co wykazuje działanie uspakajające i wyciszające. Lek znacznie skróci czas potrzebny na zapadnięcie w sen oraz poprawi głębokość snu, zapobiegając częstemu i przedwczesnemu budzeniu się. 

Lek na spanie Dorminox zaczyna działać już 30 min po przyjęciu dawki, uwalniając maksymalne stężenie po ok. 1-3 godzinach. Efekt nasenny utrzymuje się do 6-8 godzin, zapewniając optymalną regenerację organizmu. Produkt staje się tym samym ważnym narzędziem w walce z zaburzeniami snu, które mogą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie organizmu i znacznie obniżyć komfort życia.

Co ważnego jeszcze warto wiedzieć o preparacie Dorminox? Skutki uboczne stosowania preparatu mogą obejmować m.in. senność, zawroty głowy oraz niewyraźne widzenie. Co robić w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku Dorminox? Przedawkowanie może prowadzić do zahamowania lub pobudzenia ośrodka nerwowego, wystąpienia działania przeciwcholinergicznego oraz zmiany w częstości akcji serca. Chcesz złagodzić stres i ułatwić zasypianie? Jakie preparaty profilaktyczne zastąpią Dorminox? Zamiennik, jakim stanie się melatonina, pomoże Ci w redukcji napięcia i pozytywnie wpłynie na jakość snu.

Stosowanie

Lek stosuje się w krótkotrwałym, objawowym leczeniu sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku wystąpienia trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych oraz wczesnego budzenia w godzinach porannych związanych ze stresem bądź zmianą stref czasowych.

Działanie

Doksylamina należy do grupy leków przeciwhistaminowych o działaniu nasennym i uspokajającym.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem