Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Hydrex
Adres


Pojemność 1szt.
Postać Test
Dostępność

Spis treści:

Opis

Zdrowy żołądek Helicobacter TEST wykrywa przeciwciała IgG, swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. Przeciwciała występują w organizmie człowieka zakażonego bakterią, a ich obecność świadczy o aktualnym lub przebytym zakażeniu organizmu.

Działanie

Ponieważ w większości przypadków zakażenie bakterią H. pylori nie daje objawów, każdy powinien regularnie, najlepiej raz do roku, badać się w ramach profilaktyki. Helicobacter Test wykrywa przeciwciała IgG, swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. Przeciwciała występują w organizmie człowieka zakażonego bakterią, a ich obecność świadczy o aktualnym lub przebytym zakażeniu organizmu. W celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza.

Dawkowanie

Helicobacter TEST to niezwykle wygodny sposób na przeprowadzenie szybkiego, jednorazowego badania w zaciszu własnego domu. W opakowaniu znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jego przeprowadzenia:

  • kopertka aluminiowa z testem (powinna być szczelnie zamknięta, w środku znajduje się także pochłaniacz wilgoci),
  • sterylny nakłuwacz,
  • plastikowa pipetka do pobrania krwi z palca,
  • pojemnik z roztworem, którego 3 krople należy dodać do okienka testowego zawierającego już wprowadzoną wcześniej krew.

Przed badaniem:

Przygotuj środek dezynfekujący opuszki palca (np. wacik nasączony 70% alkoholem), a także kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek do odmierzenia czasu potrzebnego do odczytu wyniku badania.

Umyj dokładnie ręce mydłem w ciepłej, bieżącej wodzie przed badaniem. Nie musisz być na czczo. Test przed wykonaniem badania powinien mieć temperaturę pokojową. Stosuj się ściśle do zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi testu.

Wykonanie badania:

Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową. Połóż ją na poziomej powierzchni. Środek pochłaniający wilgoć, znajdujący się również w kopercie, wyrzuć do kosza na śmieci. Pamiętaj, aby wykonać badanie w ciągu godziny od momentu otwarcia aluminiowej koperty. Wyjmij nakłuwacz z opakowania oraz pipetę. Nakłuwacz, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do nakłucia palca, natomiast za pomocą pipety pobierzesz krew z palca do badania. Delikatnie pomasuj palec, który zostanie nakłuty przez minimum 30 sekund. Zdezynfekuj opuszek palca, a następnie odczekaj 30-60 sekund, aż skóra opuszka palca całkowicie wyschnie. Zdejmij nasadkę ochronną z nakłuwacza, przekręcając ją o 90 stopni. Przyłóż nakłuwacz do opuszka palca i dociśnij go, aż usłyszysz charakterystyczny „klik”. Ten dźwięk będzie oznaczać, że palec został nakłuty. Opuść rękę z nakłutym palcem w dół, aby mogła powstać duża i pełna kropla krwi. Możesz dodatkowo ucisnąć nakłuty palec z obu stron, aby krew szybciej napłynęła do nakłutego opuszka. Zbliż końcówkę pipety w pozycji poziomej do powstałej kropli krwi, nie ściskając przy tym ani pipety, ani opuszka palca. Pod wpływem sił kapilarnych krew samoistnie zacznie wpływać do pipety. Trzymaj ją przyłożoną do kropli krwi tak długo, aż krew wypełni pipetę do czarnej kreski. Nie pozwól do powstawania we wnętrzu pipety pęcherzyków powietrza. Po napełnieniu pipety, umieść całą jej zawartość w okrągłym okienku na płytce testowej. Poczekaj, aż całość krwi zostanie wchłonięta przez płytkę.

Z buteleczki z roztworem pobierz 3 krople cieczy i wprowadź je do okienka testowego. Wynik testu możesz odczytać w czasie 15 minut od momentu dodania roztworu. Po czasie dłuższym niż 30 minut wynik badania nie powinien być brany pod uwagę.

Po wykonaniu badania pozostałą ilość roztworu wylej do toalety, a po odczytaniu wyniku testu, płytkę oraz pojemnik wyrzuć do śmieci.a aluminiowa z testem (powinna być szczelnie zamknięta, w środku znajduje się także pochłaniacz wilgoci).

Dodatkowe
Zawsze kontaktuj się z lekarzem przed podjęciem ważnych decyzji medycznych. Pozostałe po wykonaniu badania składniki testu możesz usunąć do śmietnika z odpadami domowymi.

Kategoria

Sprzęt medyczny

Producent

Postać

Działanie

Ponieważ w większości przypadków zakażenie bakterią H. pylori nie daje objawów, każdy powinien regularnie, najlepiej raz do roku, badać się w ramach profilaktyki. Helicobacter Test wykrywa przeciwciała IgG, swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. Przeciwciała występują w organizmie człowieka zakażonego bakterią, a ich obecność świadczy o aktualnym lub przebytym zakażeniu organizmu. W celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza.

Marlena
Bardzo łatwy w użyciu i w atrakcyjnej cenie.

Dorota
Dobra cena. Test Helicobacter kupuję tylko w sprawdzonych aptekach.Polecam więc zakup w Waptece, mają tu dobrą cenę. Dobry producent, rewelacyjne opinie w internecie. Łatwe wykonanie to dodatkowy plus. Zachęcam do kupna.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.