product-image
Domowe Laboratorium Helicobacter Antygen test z kału 1 sztuka
23.93 zł
Domowe Laboratorium Helicobacter Antygen test z kału 1 sztuka

Domowe Laboratorium Helicobacter Antygen test z kału 1 sztuka

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Pojemność
1szt.
Postać
Cena jedn.
1 szt = 23.93 zł

Dostępny

23.93 zł

Opis

Helicobacter Antygen TEST do doskonałe narzędzie do domowej diagnostyki, które pozwala na szybkie wykrycie antygenów H. pylori w kale. Bakteria ta odpowiedzialna jest za liczne problemy z układem pokarmowym, powodując takie choroby jak nowotwory żołądka czy jelit. 

W opakowaniu testu powinno znajdować się niezbędne do wykonania badania wyposażenie, a więc: aluminiowa szczelnie zamknięta koperta, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć, pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym oraz aplikator do pobierania próbek kału, instrukcja obsługi produktu.

Działanie

Ponieważ w większości przypadków zakażenie bakterią H. pylori nie daje objawów, każdy powinien regularnie, najlepiej raz do roku, badać się w ramach profilaktyki. Helicobacter Antygen Test wykrywa antygen bakterii Helicobacter pylori. Obecność antygenu H. pylori w organizmie człowieka świadczy o aktualnym zakażeniu. W celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza. 

Przed przystąpieniem do wykonania badania przygotuj zegarek, który będzie niezbędny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu, a także chusteczkę higieniczną, za pomocą której odłamiesz końcówkę w pojemniku do próbek kału.

Przygotuj również próbkę kału w dokładnie umytym i osuszonym pojemniku. Próbkę można pobrać o dowolnej porze dnia, jednak nie powinna być ona pobierana w trakcie przyjmowania antybiotyków, inhibitorów pompy protonowej czy tez preparatów bizmutu, ponieważ takie środki hamują wydalanie bakterii H. pylori.

Badanie powinno zostać wykonane zaraz po pobraniu próbki kału.

Pobranie próbki do badania:

Pojemnik do pobierania próbek kału trzymaj w taki sposób, aby niebieska nakrętka była na górze, a biała na dole. Odkręć niebieską nakrętkę i za pomocą aplikatora pobierz próbkę do badania. Aby to zrobić „wkręć” końcówkę aplikatora w trzy różne miejsca badanego kału na głębokość ok. 1 cm.

Pamiętaj, aby kał pokrywał powierzchnię aplikatora jedynie cienką warstwa, w przeciwnym razie wynik testu może okazać się nieważny.

Aplikator z pobraną próbką kału wprowadź z powrotem do pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym, szczelnie zakręć i energicznie potrząśnij w celu dokładnego wymieszania.

Wykonanie badania:

Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową, a następnie połóż ją na poziomej powierzchni. Znajdujący się w kopercie środek pochłaniający wilgoć wyrzuć do śmieci.

Dawkowanie

Helicobacter Antygen Test jest testem skriningowym (przesiewowym). Test wykonuje się z próbki kału pobranej do pojemnika z roztworem, którego 3 krople nanosi się na płytkę testową. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych prążków w czasie 10 minut.

Dodatkowe

Zawsze kontaktuj się z lekarzem przed podjęciem ważnych decyzji medycznych.

Pozostałe po wykonaniu badania składniki testu możesz usunąć do śmietnika z odpadami domowymi.

Producent

Postać

Działanie

Ponieważ w większości przypadków zakażenie bakterią H. pylori nie daje objawów, każdy powinien regularnie, najlepiej raz do roku, badać się w ramach profilaktyki. Helicobacter Antygen Test wykrywa antygen bakterii Helicobacter pylori. Obecność antygenu H. pylori w organizmie człowieka świadczy o aktualnym zakażeniu. W celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza.  Przed przystąpieniem do wykonania badania przygotuj zegarek, który będzie niezbędny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu, a także chusteczkę higieniczną, za pomocą której odłamiesz końcówkę w pojemniku do próbek kału. Przygotuj również próbkę kału w dokładnie umytym i osuszonym pojemniku. Próbkę można pobrać o dowolnej porze dnia, jednak nie powinna być ona pobierana w trakcie przyjmowania antybiotyków, inhibitorów pompy protonowej czy tez preparatów bizmutu, ponieważ takie środki hamują wydalanie bakterii H. pylori. Badanie powinno zostać wykonane zaraz po pobraniu próbki kału. Pobranie próbki do badania: Pojemnik do pobierania próbek kału trzymaj w taki sposób, aby niebieska nakrętka była na górze, a biała na dole. Odkręć niebieską nakrętkę i za pomocą aplikatora pobierz próbkę do badania. Aby to zrobić „wkręć” końcówkę aplikatora w trzy różne miejsca badanego kału na głębokość ok. 1 cm. Pamiętaj, aby kał pokrywał powierzchnię aplikatora jedynie cienką warstwa, w przeciwnym razie wynik testu może okazać się nieważny. Aplikator z pobraną próbką kału wprowadź z powrotem do pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym, szczelnie zakręć i energicznie potrząśnij w celu dokładnego wymieszania. Wykonanie badania: Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową, a następnie połóż ją na poziomej powierzchni. Znajdujący się w kopercie środek pochłaniający wilgoć wyrzuć do śmieci.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Test na helicobacter z kału to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą przeprowadzić badanie w swoim domu. Jego skuteczność jest stuprocentowa, bo akcesoria do jego wykonania są zamknięte w aluminiowej kopercie. Cena w tej aptece jest najlepsza. Polecam testy na helicobacter z kału!

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem