Diklofenak LGO żel 0,01 g 100 g (tuba)

cena
8,47 zł
Ilość:
Producent FSP Galena
Pojemność 100 g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego substancje pomocnicze: karbomer, makrogol eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona. 

Wskazania

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

* pourazowych stanów zapalnych ścięgien, wiązadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń),

* bólu pleców,

* ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (takich, jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty),

* ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów. 

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzekowe

Dawkowanie

Dorośli i młodzież: należy stosować miejscowo na skórę 3 do 4 razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów bolesnego miejsca. Na przykład ilość 2 g do 4 g żelu (ilość odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiaru orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. 

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego

u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne

w III trymestrze ciąży

u dzieci poniżej 12 roku życia 

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Diklofenak LGO żel 0,01 g 100 g (tuba)

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Diklofenak LGO żel 0,01 g 100 g (tuba) kupili także:

Ibuprom Max 400mg 48 tabletek

IBUPROM MAX 

został stworzony z myślą o najbardziej uciążliwych dolegliwościach bólowych. Preparat na bazie ibuprofenu (1 tabletka zawiera 400 mg substancji aktywnej) ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Dzięki wzmocnionej, podwójnej dawce leku szybko dociera do źródeł bólu i zwalcza nawet migrenę. 

Wskazany przy słabych i umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle mięśni, głowy, zębów, bóle reumatyczne, menstruacyjne, kostne i stawowe, migrena, gorączka (leczenie przeziębienia i grypy), bóle okolic lędźwiowo-krzyżowych oraz nerwobóle. 

Lek jest dostępny a aptekach bez recepty, stosować go można bezpiecznie do 3 dni zachowując minimum 4 godziny odstępu pomiędzy kolejnymi dawkami. 

Rutinoscorbin 150 tabletek

Lek będący połączeniem rutyny (25 mg rutozydu) i witaminy C (100 mg kwasu askorbowego). 

Rutyna wzmacnia nasze naczynia krwionośne zmniejszając ich przepuszczalność, chroni przed zbyt szybkim utlenianiem witaminy C zachowując jej właściwości na dłużej. 
Witamina C (kwas askorbinowy) jest przeciwultleniaczem niezbędnym w procesach metabolicznych, m. in. ułatwia przyswajanie żelaza oraz uczestniczy w tworzeniu kolagenu i hemoglobiny.

Stosuje się profilaktycznie w okresach zwiększonej podatności na przeziębienia, w stanach obniżonej odporności i podczas infekcji górnych dróg oddechowych celem wzmocnienia odporności i uzupełnienia dziennego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe, grypa) a także po chorobie celem wzmocnienia i uchronienia organizmu przez kolejnymi infekcjami. Pomocniczo lek stosowany jest w przypadkach nadmiernej przepuszczalności naczyń krwionośnych wzmacniając je i uszczelniając. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.