Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Orion Pharma
Adres


Pojemność 28 szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Skład

Jedna tabletka zawiera 20 mg cytalopramu (Citalopramum) w postaci cytalopramu bromowodorku.

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest leczenie depresji oraz leczenie zaburzenia lękowego z napadami lęku z agorafobią lub bez niej.

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków, możliwie o tej samej, dowolnej porze dnia. Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu.

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować preparatu jeśli stwierdzono nadwrażliwość na cytalopram lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować u pacjentów otrzymujących jednocześnie inhibitory monoaminooksydazy (MAO), w tym selegilinę w dawce większej niż 10 mg na dobę. Stosowanie cytalopramu w skojarzeniu z linezolidem jest przeciwwskazane, o ile nie ma możliwości ścisłej obserwacji pacjenta i monitorowania ciśnienia tętniczego. Nie stosować w skojarzeniu z pimozydem.

Citronil tabletki powlekane 20mg 28 sztuk Dodatkowe

Nie należy stosować produktu Citronil u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. W badaniach klinicznych prowadzonych u dzieci i młodzieży, którym podawano leki przeciwdepresyjne, obserwowano zachowania samobójcze (próby oraz myśli samobójcze), a także wrogość (w szczególności agresję, zachowania buntownicze oraz gniew) częściej niż w grupie otrzymującej placebo. Jeżeli mimo to w oparciu o potrzeby kliniczne decyzja o leczeniu zostanie podjęta, pacjenta należy uważnie obserwować czy nie występują u niego zachowania samobójcze.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest leczenie depresji oraz leczenie zaburzenia lękowego z napadami lęku z agorafobią lub bez niej.

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.