Orion Pharma Poland - producent leków | Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 23

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Orion Pharma Poland - producent leków | Wapteka.pl

(23)

-

Orion Pharma Poland - polska filia fińskiego producenta farmaceutyków

Orion Pharma Poland jest oddziałem działającej globalnie firmy Orion Corporation. To popularny producent wyrobów farmaceutycznych rodem z Finlandii. W Skandynawii marka może poszczycić się liczącą ponad sto lat tradycją. Na rynku polskim Orion Pharma funkcjonuje zaś od 2002 roku i nieustannie się rozwija, poszerzając zakres swojej działalności. Aktywność zatrudnianego przez markę zespołu wysoko wykwalifikowanych farmaceutów nie ogranicza się do produkcji preparatów leczniczych, ale obejmuje także prace badawcze nad wykorzystaniem substancji aktywnych w farmakologii, składami nowych lekarstw oraz opracowaniem innowacyjnych metod leczenia pacjentów obciążonych różnymi schorzeniami.


Orion Pharma Poland - producent leków stosowanych w wielu działach medycyny

Na polskim rynku farmaceutycznym Orion Pharma słynie zarówno jako dostawca leków wydawanych wyłącznie po okazaniu recepty lekarskiej, jak i bogatej gamy tak zwanych leków OTC (over the counter drug), czyli dostępnych "od ręki". W tej pierwszej grupie dominują preparaty stosowane w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, psychiatrii oraz dolegliwościach sercowo-naczyniowych i pulmonologicznych. Marka słynie także ze zróżnicowanej oferty specyfików produkowanych na potrzeby szpitalnych oddziałów intensywnej opieki medycznej oraz wykorzystywanych w pracy przez lekarzy anestezjologów. Asortyment farmaceutyków produkowanych przez Orion Pharma jest więc naprawdę szeroki.


Rodzina leków wziewnych Easyhaler - flagowy produkt Orion Pharma Poland

Flagowymi produktami marki Orion Pharma są lekarstwa stosowane w leczeniu schorzeń płuc, a zwłaszcza duma firmy - rodzina preparatów Easyhaler. Jest to grupa leków wziewnych aplikowanych za pomocą inhalatora. Ich substancją czynną są kortykosteroidy, których mechanizm działania polega na zmniejszeniu obrzęku płuc oraz redukcji stanu zapalnego. Preparaty z tej rodziny wykazują się dużą skutecznością w łagodzeniu przewlekłych dolegliwości pulmonologicznych i zapobieganiu zaostrzeniom chorób układu oddechowego. Stąd też są powszechnie stosowane w terapii astmatyków oraz pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Za ich sprawą osoby obciążone tymi schorzeniami mogą mieć je pod kontrolą.


Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem