Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Skład

1 tabletka zawiera 5 mg bisoprololu fumaranu ( Bisoprololi fumaras ) oraz 135,20 mg laktozy jednowodnej.

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Wskazania

Nadciśnienie tętnicze (w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi). Choroba niedokrwienna serca, także stabilna dławica piersiowa.

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Zmniejsza częstotliwość rytmu serca, siłę jego skurczu i jego objętość wyrzutową.

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmuje się raz na dobę o stałej porze, na czczo lub w czasie śniadania. Dawkowanie należy dostosować do skuteczności leczenia i częstości tętna pacjenta. Zwykle zalecana dawka początkowa podawana raz na dobę, która u niektórych pacjentów jest dawką skuteczną, wynosi 5 mg. W razie konieczności dawkę początkową należy stopniowo zwiększać. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 mg. W każdym przypadku należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną.

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeśli stwierdzono nadwrażliwość na bisoprolol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się ostrą niewydolność serca lub dekompensację niewydolności serca, jeżeli konieczne jest stosowanie dożylnej terapii inotropowej; wstrząs kardiogenny; blok przedsionkowo-komorowy 2. lub 3. stopnia, z wyjątkiem pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca ; blok zatokowo-przedsionkowy; zespół chorej zatoki; ciężka astma oskrzelowa lub ciężka przewlekła choroba obturacyjna płuc; nieleczony guz chromochłonny nadnercza; objawowa bradykardia (z czynnością skurczową serca poniżej 60 przed rozpoczęciem leczenia); ciężkie zaburzenia krążenia w tętnicach obwodowych lub ciężkie postacie zespołu Raynauda oraz kwasica metaboliczna.

Bisoratio 5 tabletki 5 mg 30 sztuk Dodatkowe

W czasie leczenia bisoprololem należy odpowiednio często kontrolować czynność układu krążenia, szczególnie u pacjentów w podeszłym wieku.
Leczenia nie należy przerywać w sposób nagły zwłaszcza u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca. Nagłe przerwanie leczenia u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca związane jest ze zwiększonym ryzykiem zawału mięśnia serca i nagłego zgonu.


Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze (w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi). Choroba niedokrwienna serca, także stabilna dławica piersiowa.

Działanie

Preparat wykazuje działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi. Zmniejsza częstotliwość rytmu serca, siłę jego skurczu i jego objętość wyrzutową.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.