Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Bioton
Adres

Poznańska 12, 05-850 Ożarów Mazowiecki

Pojemność 1 fiolka
Postać Roztwór
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Skład

 Jedna fiolka zawiera 750 mg cefuroksymu ( Cefuroximum ) w postaci soli sodowej. W każdej fiolce znajduje się 42 mg sodu.

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Wskazania

Wskazaniem do stosowania są pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia tkanek miękkich: zapalenie skóry i tkanki podskórnej, róża oraz zakażenia ran.

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Działanie

Jego działanie przeciwdrobnoustrojowe polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii.

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Dawkowanie

Dzieciom do 2. miesiąca życia lek może być podawany wyłącznie dożylnie.
Zwykle stosuje się dożylnie 30–100 mg/kg masy ciała na dobę w 2–3 dawkach podzielonych. W zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych: początkowo dożylnie 100 mg/kg masy ciała na dobę, następnie lekarz może zmniejszyć dawkę do 50 mg/kg masy ciała na dobę.
Niemowlęta i dzieci do 12. roku życia:
Zwykle stosuje się domięśniowo lub dożylnie 30–100 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 6–8 godzin. W zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych: dożylnie 200–240 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 6–8 godzin, następnie lekarz może zmniejszyć dawkę do 100 mg/kg masy ciała na dobę. W leczeniu zakażeń kości i stawów: dożylnie 150 mg/kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin.
Dorośli i dzieci po 12. roku życia:
Zwykle stosuje się domięśniowo lub dożylnie 750 mg 3 razy na dobę. W ciężkich zakażeniach lekarz może zalecić dożylnie 1,5 g 3 razy na dobę. W zakażeniach zagrażających życiu lek może być podawany dożylnie co 6 godzin, ale dawka dobowa nie powinna przekraczać 6 g. Rzeżączka: domięśniowo 1,5 g (po 750 mg w 2 różne miejsca) jednorazowo, z równoczesnym podaniem doustnym probenecydu. Zapobieganie zakażeniom w okresie okołooperacyjnym: dożylnie 1,5 g na 30–60 min przed rozpoczęciem zabiegu, następnie dożylnie lub domięśniowo 750 mg po 8 i 16 godzinach. W operacjach na otwartym sercu dożylnie 1,5 g przed rozpoczęciem znieczulenia; następnie co 12 godzin, nie przekraczając dawki całkowitej 6 g. Zapalenie opon mózgowo rdzeniowych: lekarz może zastosować dożylnie do 9 g na dobę (3 g co 8 godzin).
U osób z zaburzeniami czynności nerek lekarz zaleci dawkę w zależności od stopnia niewydolności nerek. Jeżeli klirens kreatyniny jest większy niż 20 ml/min nie ma konieczności zmiany dawkowania. U osób z klirensem kreatyniny 10–20 ml/min zwykle stosuje się 750 mg co 12 godzin. U osób z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min zwykle 750 mg co 24 godziny. U osób poddawanych hemodializie 750 mg stosuje się pod koniec każdej dializy.

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Przeciwwskazania

Preparatu nie zaleca się pacjentom wykazującym nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub na antybiotyki z grupy cefalosporyn.

Biofuroksym iniekcje roztwór 750 mg 1 fiolka Dodatkowe

Preparat nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania są pozaszpitalne zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, powikłane zakażenia dróg moczowych, w tym odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia tkanek miękkich: zapalenie skóry i tkanki podskórnej, róża oraz zakażenia ran.

Działanie

Jego działanie przeciwdrobnoustrojowe polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.