product-image
BioCardine Omega-3 olej z mięśni sardyneki sardeli 60 kapsułek
47.28 zł

Niedostępny

BioCardine Omega-3 olej z mięśni sardyneki sardeli 60 kapsułek

BioCardine Omega-3 olej z mięśni sardyneki sardeli 60 kapsułek

4.50

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Marinex International

ul. Placowa 4 99-446 Łódź

Pojemność
60szt.
Postać
Cena jedn.
1 szt = 0.79 zł

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Niedostępny

47.28 zł

Skład

BioCardine®Omega-3 (żspm) to chronione europejskim patentem połączenie biologicznych, pełnowartościowych, naturalnie czystych i niewzbogacanych olejów z mięśni sardynek, sardeli i makreli (Południowy Ocean Spokojny).

Wartość odżywcza 2 kapsułki - 3,15 g 100 g produktu
Wartość odżywcza 20 kcal / 83,74 kJ 635 kcal / 2658 kJ
Białko - żelatyna 602 mg 19 g
Węglowodany - glicerol 266 mg 8,4 g
Tłuszcz rybi ogółem, w tym: 2,28 g 72 g
cholestero <5 mg <0,16 g
kwasy tłuszczowe nasycone 0,24 g 7,58 g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,31 g 9,76 g
wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3 1,63 g 51,88 g

Składniki dodatkowe: aromaty – naturalny smak cytrynowy, przeciwutleniacze – mieszanina tokoferoli (E306).

Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (nośnik), woda

Wskazania

BioCardine®Omega-3 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego równolegle z leczeniem chorób, w których Organizm Człowieka wymaga zwiększonych ilości wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3:

 • zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia
 • miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia,choroby niedokrwiennej serca
 • reumatoidalnego zapalenia stawów
 • łuszczycy, atopowego zapalenia skóry
 • chorób metabolicznych, np. cukrzyca
 • schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego
 • w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu
 • w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach
 • w trakcie stosowania diety ketogenicznej

Działanie

Unikalne źródło kompozycji naturalnych tłuszczów, głównie wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (EPA - kwas eikozapentaenowy, ETE - kwas eikozatrienowy, DPA - kwas dokozapentaenowy, DHA - kwas dokozaheksaenowy), oraz wyższych jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (NA - kwas nerwonowy), substancji budulcowych niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania: serca i układu krążenia, mózgu i układu nerwowego,  systemu przeciwzapalnego.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz lub specjalista ds. odżywiania nie zaleci inaczej, to BioCardine®Omega-3 (żspm) należy spożywać w następujący sposób:

Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej: świeżego zawału serca i udaru mózgu, schizofrenii i depresji, stosować jednocześnie z dietą niskotłuszczową 12 kapsułek (120 kcal) lub 0,21 ml oleju na kg masy ciała na dzień do 6 miesięcy
Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej: chorób serca i układu krążenia, RZS, łuszczycy, schizofrenii i depresji oraz przebytych incydentów wieńcowych 6 kapsułek (60 kcal) lub 0,11 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo
Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób: serca i układu krążenia oraz o podłożu zapalnym, mózgu i układu nerwowego 4 kapsułki (40 kcal) lub 0,07 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

Produkt jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u dorosłych. W przypadku dzieci o masie ciała powyżej 10 kg, kobiet w ciąży i karmiących piersią BioCardine®Omega-3 (żspm) można stosować po konsultacji z lekarzem.

 • BioCardine®Omega-3 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem - dzięki temu zapewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.
 • Z reguły dzienną ilość produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. Jeśli jednak polecasz większe ilości BioCardine®Omega-3 (żspm), poinformuj, że pacjent może podzielić je na większą liczbę porcji (nawet do 8). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie produktu przed każdym posiłkiem.
 • Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomendujemy, aby spożywać sam olej w nich zawarty, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm człowieka powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Dlatego przed połknięciem przytrzymaj olej przez kilkanaście sekund w jamie ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicznej odbudowie i regeneracji.
 • Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania lub gdy pacjentowi „odbija się rybą”, poleć wymieszanie porcji oleju z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytrusowym. Soki cytrusowe, zwłaszcza grejpfrutowy, zawierają duże ilości furanokumaryn. Związki te wpływają na aktywność enzymów wątrobowych, które współuczestniczą w metabolizmie tłuszczów złożonych i wyższych kwasów tłuszczowych. Zaleca się, aby między spożyciem produktów na bazie olejów rybich a cytrusów bądź soków cytrusowych zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy. Jeżeli występuje to zjawisko przy stosowaniu oleju na „pusty” żołądek można olej stosować do lub po posiłku pod warunkiem że posiłek jest ubogi w inne tłuszcze znajdujące się w żywności. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub popić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej.
 • Gdy pacjent cierpi na refluks żołądkowo-przełykowy lub zgagę olej można stosować równocześnie z posiłkiem, należy jednak w takiej sytuacji pamiętać aby sam posiłek był niskotłuszczowy.
 • W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioCardine®Omega-3 (żspm) należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi człowieka prawidłowe wykorzystanie tej kompozycji wyższych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Po 2-3 tygodniach od chwili rozpoczęcia stosowania produktu zalecana jest kontrola lekarska. Przyjęcie ilości większej niż zalecana może wydłużyć czas krwawienia. 

Dodatkowe

BioCardine®Omega-3 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Produkt jest niewzbogaconym olejem rybim, nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.

Kategoria

Postać

Stosowanie

BioCardine®Omega-3 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego równolegle z leczeniem chorób, w których Organizm Człowieka wymaga zwiększonych ilości wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3: zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia,choroby niedokrwiennej serca reumatoidalnego zapalenia stawów łuszczycy, atopowego zapalenia skóry chorób metabolicznych, np. cukrzyca schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach w trakcie stosowania diety ketogenicznej

Działanie

Unikalne źródło kompozycji naturalnych tłuszczów, głównie wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (EPA - kwas eikozapentaenowy, ETE - kwas eikozatrienowy, DPA - kwas dokozapentaenowy, DHA - kwas dokozaheksaenowy), oraz wyższych jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (NA - kwas nerwonowy), substancji budulcowych niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania: serca i układu krążenia, mózgu i układu nerwowego,  systemu przeciwzapalnego.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
tabletki biocardine omega 3 poleciła mi lekarka rodzinna. to moje pierwsze opakowanie więc nie mam swojej opinii o biocardine. jedyne co mogę powiedzieć, to dobra cena za opakowanie biocardine omega 3 60 kapsułek. w gamie jest też biocardine omega płyn - ja wolę postaci tabletki ale każdy ma wybór. w biocardine ulotka jasno opisuje jak brać by było dobrze.

ocena ocena ocena ocena ocena
Merida
polecam - jedna z najlepszych kwasów Omega 3 dostępna w Polsce

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem