Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Bioton
Adres

Poznańska 12, 05-850 Ożarów Mazowiecki

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 1 mg Glimepiridum (glimepirydu).

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest leczenie cukrzycy typu 2 (cukrzyca insulinoniezależna), gdy dieta, ćwiczenia fizyczne oraz zmniejszenie masy ciała nie są wystarczająco skuteczne.  

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Działanie

Jest to lek zmniejszający stężenie glukozy we krwi (hipoglikemizujący) oraz stymulujący uwalnianie insuliny.

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Dawkowanie

Tabletki przyjmuje się doustnie, w dawkach dobranych przez lekarza indywidualnie do pacjenta i jego potrzeb. Podstawą skutecznego leczenia cukrzycy jest właściwa dieta, regularne ćwiczenia fizyczne jak również regularne badania krwi i moczu. Dawkowanie zależy od wyników badań stężenia glukozy we krwi i moczu.Początkowo glimepiryd podaje się w dawce 1 mg na dobę. Jeśli taka dawka zapewnia dobrą kontrolę glikemii, należy ją przyjąć jako dawkę podtrzymującą.W przypadku braku zadowalającej kontroli, dawkę należy stopniowo zwiększać, na podstawie wyników kontroli glikemii, w odstępach 1-2 tygodniowych do osiągnięcia dawki dobowej 2mg, 3mglub 4 mg glimepirydu. 

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu jeżeli pacjent wykazuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, na inne pochodne sulfonylomocznika lub na sulfonamidy.
Nie można także stosować preparatu w przypadku cukrzycy typu 1 (insulinozależnej), śpiączki cukrzycowej, kwasicy ketonowej, ciężkich zaburzeń czynności nerek i/lub wątroby (w takim przypadku konieczne jest stosowanie insuliny).
Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Avaron 1mg tabletki 30 sztuk Dodatkowe

W  przypadku  nieregularnego  spożywania  posiłków  lub pomijania  posiłków leczenie glimepirydem  może  prowadzić  do  hipoglikemii.  Objawami  hipoglikemii  mogą  być: bóle głowy,  napady  głodu,  nudności,  wymioty,  znużenie,  senność,  zaburzenia  snu,  niepokój ruchowy,  agresywność,  osłabienie  koncentracji,  czujności  i  czasu  reakcji,  depresja, dezorientacja, zaburzenia mowy i widzenia, afazja, drżenia mięśni, niedowład, zaburzenia czucia,  zawroty  głowy,  uczucie  bezradności,  utrata  samokontroli,  delirium,  drgawki pochodzenia mózgowego, senność i utrata przytomności aż do stanu śpiączki włącznie, płytki oddech oraz bradykardia. 

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest leczenie cukrzycy typu 2 (cukrzyca insulinoniezależna), gdy dieta, ćwiczenia fizyczne oraz zmniejszenie masy ciała nie są wystarczająco skuteczne.  

Działanie

Jest to lek zmniejszający stężenie glukozy we krwi (hipoglikemizujący) oraz stymulujący uwalnianie insuliny.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.