Aurorix tabletki powlekane 150 mg 30 sztuk

Aurorix tabletki powlekane 150 mg 30 sztuk

Brak ocen

Producent
Meda Pharma

Benzstrasse 1 61352 Bad Homburg, Niemcy

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka powlekana zawiera moklobemid w dawce 150 mg.
Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki powlekanej: laktoza, skrobia kukurydziana, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian
otoczka tabletki powlekanej: hypromeloza, etyloceluloza, makrogol 6000, talk, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).

Wskazania

Preparat należy do grupy leków przeciwdepresyjnych i stosowany jest w leczeniu zaburzeń depresyjnych i fobii społecznej.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Zalecane jest jego przyjmowanie po posiłkach w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa interakcji z tyraminą. Do produktów o dużej zawartości tyraminy należą: ryby wędzone, niektóre gatunki sera, czekolada, wino, piwo, produkty drożdżowe, soja. Podczas leczenia należy unikać tych pokarmów. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Aurorix jeśli pacjent ma uczulenie (lub wykazuje nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli wcześniej rozpoznano guza nadnerczy, w razie ostrego stanu splątania (dezorientacji), w razie stosowania selegiliny, bupropionu, tryptanów używanych w migrenowych bólach głowy, w raziestosowania petydyny (lek używany do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu), w przypadku stosowania tramadolu lub jakichkolwiek leków zawierających dekstrometorfan oraz linezolidu. Nie należy stosować w razie stosowania inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (np. trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych) z powodu możliwości wystąpienia zespołu serotoninowego;
Lek jest przeciwwskazany u dzieci.

Dodatkowe

Poinformuj lekarza gdy masz nadwrażliwość na moklobemid, nadczynność tarczycy, miewasz myśli samobójcze oraz gdy przyjmujesz selegilinę, klomipraminę, petydynę, preparaty zawierające dekstrometorfan, narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Lekarz musi rozważyć ryzyko ewentualnego oddziaływania leku na dziecko i korzyści z leczenia prowadzonego w okresie karmienia piersią. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat należy do grupy leków przeciwdepresyjnych i stosowany jest w leczeniu zaburzeń depresyjnych i fobii społecznej.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem