zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 1000 mg amoksycyliny (Amoxicillinum) w postaci amoksycyliny trójwodnej i amoksycyliny sodowej oraz 62,5 mg kwasu klawulanowego (Acidum clavulanicum) w postaci klawulanianu potasu. Każda tabletka zawiera także 29,3 mg (1,3 mmol) sodu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie, mają one kreskę umożliwiającą przełamanie tabletki na pół, w celu łatwiejszego połknięcia. Nie ma to na celu zmniejszenie dawki. Obie połówki muszą zostać połknięte w tym samym czasie. aby zminimalizować niekorzystne działanie na przewód pokarmowy, preparat należy zażywać na początku posiłku.Podczas leczenia amoksycyliną zalecane jest utrzymywanie dostatecznej podaży płynów. Antybiotyk Augmentin SR jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u osób powyżej 16 roku życia włącznie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu, jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na inne antybiotyki z grupy penicylin.
Nie jest wskazane stosowanie preparatu u chorych, u których kiedykolwiek wystąpiły ciężkie reakcje nadwrażliwości na antybiotyki beta-laktamowe (z grupy cefalosporyn, karbapenemów lub monobaktamów).
Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów, u których wystąpiła żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby, powiązane ze stosowaniem amoksycyliny lub kwasu klawulanowego.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.