Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Skład

Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 1000 mg amoksycyliny (Amoxicillinum) w postaci amoksycyliny trójwodnej i amoksycyliny sodowej oraz 62,5 mg kwasu klawulanowego (Acidum clavulanicum) w postaci klawulanianu potasu. Każda tabletka zawiera także 29,3 mg (1,3 mmol) sodu.

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Wskazania

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie, mają one kreskę umożliwiającą przełamanie tabletki na pół, w celu łatwiejszego połknięcia. Nie ma to na celu zmniejszenie dawki. Obie połówki muszą zostać połknięte w tym samym czasie. aby zminimalizować niekorzystne działanie na przewód pokarmowy, preparat należy zażywać na początku posiłku.Podczas leczenia amoksycyliną zalecane jest utrzymywanie dostatecznej podaży płynów. Antybiotyk Augmentin SR jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u osób powyżej 16 roku życia włącznie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. 

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu, jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na inne antybiotyki z grupy penicylin.
Nie jest wskazane stosowanie preparatu u chorych, u których kiedykolwiek wystąpiły ciężkie reakcje nadwrażliwości na antybiotyki beta-laktamowe (z grupy cefalosporyn, karbapenemów lub monobaktamów).
Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów, u których wystąpiła żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby, powiązane ze stosowaniem amoksycyliny lub kwasu klawulanowego.

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk Dodatkowe

Podawanie allopurynolu w czasie leczenia amoksycyliną może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skórnych reakcji alergicznych. Długotrwałe stosowanie może czasami powodować rozwój drobnoustrojów niewrażliwych na ten lek.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.