Augmentin SR  tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk

Augmentin SR tabletki 1 g + 62,5 mg 28 sztuk

Brak ocen

Producent
GlaxoSmithKline

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność
28 szt.
Postać


Skład

Każda tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 1000 mg amoksycyliny (Amoxicillinum) w postaci amoksycyliny trójwodnej i amoksycyliny sodowej oraz 62,5 mg kwasu klawulanowego (Acidum clavulanicum) w postaci klawulanianu potasu. Każda tabletka zawiera także 29,3 mg (1,3 mmol) sodu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Dawkowanie

Tabletki należy przyjmować doustnie, mają one kreskę umożliwiającą przełamanie tabletki na pół, w celu łatwiejszego połknięcia. Nie ma to na celu zmniejszenie dawki. Obie połówki muszą zostać połknięte w tym samym czasie. aby zminimalizować niekorzystne działanie na przewód pokarmowy, preparat należy zażywać na początku posiłku.Podczas leczenia amoksycyliną zalecane jest utrzymywanie dostatecznej podaży płynów. Antybiotyk Augmentin SR jest przeznaczony wyłącznie do stosowania u osób powyżej 16 roku życia włącznie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu, jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na inne antybiotyki z grupy penicylin.
Nie jest wskazane stosowanie preparatu u chorych, u których kiedykolwiek wystąpiły ciężkie reakcje nadwrażliwości na antybiotyki beta-laktamowe (z grupy cefalosporyn, karbapenemów lub monobaktamów).
Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów, u których wystąpiła żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby, powiązane ze stosowaniem amoksycyliny lub kwasu klawulanowego.

Dodatkowe

Podawanie allopurynolu w czasie leczenia amoksycyliną może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skórnych reakcji alergicznych. Długotrwałe stosowanie może czasami powodować rozwój drobnoustrojów niewrażliwych na ten lek.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Krótkotrwałe leczenie zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wrażliwe na amoksycylinę drobnoustroje. 

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem