Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność 60 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Skład

1 ml roztworu na skórę zawiera 250 μg tretynoiny (Tretinoinum) i 50 μg all-rac-a-tokoferylu octanu (intrac-a-Tocopherylis acetas).

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu jest trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa oraz trądzik skupiony, ropowiczy i bliznowcowy.

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe. Tretynoina powoduje głębokie metaboliczne zmiany w nabłonku rogowaciejącym, zwiększa aktywność proliferacyjną komórek nabłonka oraz różnicowanie komórkowe (keratynizację i rogowacenie).
W wyniku tego tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
Natomiast witamina E wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne. Hamuje utlenianie
wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest stabilizatorem błon komórkowych i lizosomalnych. Pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Dawkowanie

Atrederm jest preparatem przeznaczonym wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Zwykle stosuje się go 1 do 2 razy na dobę, smarując cienką warstwą płynu zmienioną chorobowo skórę. W przypadku skóry wrażliwej płyn należy stosować 1 raz na dobę lub co drugi dzień, na noc. Kuracja powinna trwać od 6 do 14 tygodni, pod kontrolą lekarza specjalisty dermatologa. Efekty występują zwykle po 6 do 8 tygodniach stosowania. W pierwszych tygodniach leczenia może dochodzić do
zaostrzenia zmian zapalnych.
Sposób użycia:
Przed zastosowaniem preparatu, skórę należy dokładnie umyć wodą z łagodnym mydłem, a następnie dokładnie osuszyć. Lek nakłada się za pomocą wacika, delikatnie zwilżonego preparatem, na zmienione chorobowo miejsca. Preparat stosuje się po 20-30 minutach od umycia i wysuszenia skóry, ponieważ drażniące działanie tretynoiny jest wtedy słabsze. Po nałożeniu płynu należy dokładnie umyć ręce.
Podczas kuracji można stosować środki nawilżające i inne kosmetyki, ale nie w tym samym czasie, co Atrederm 0,025 %. Należy także unikać środków o działaniu ściągającym.

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Do pozostałych przeciwwskazań należą: nabłoniak skóry, również w wywiadzie rodzinnym, ostre dermatozy, np. ostry wyprysk, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, ciąża.

Atrederm 0,025% płyn na skórę 60 ml Dodatkowe

W przypadku obecności objawów podrażnienia skóry (rumień, złuszczenia, swędzenie, oparzenie słoneczne) nie należy rozpoczynać leczenia preparatem Atrederm 0,025 % lub wznawiać jego stosowanie, aż do momentu ich całkowitego ustąpienia.
U pacjentów szczególnie wrażliwych, miejscowe stosowanie preparatu może wywołać rumień, obrzmienie, swędzenie, powstawanie pęcherzyków, strupów, kłucie, złuszczenia w miejscu aplikacji. Podczas leczenia preparatem należy unikać ekspozycji na światło słoneczne (lub w miarę możliwości maksymalnie ją ograniczyć). Pacjenci
z oparzeniami słonecznymi nie powinni stosować preparatu przed całkowitym ich ustąpieniem, ze względu na ryzyko znaczących podrażnień skóry.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu jest trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa oraz trądzik skupiony, ropowiczy i bliznowcowy.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe. Tretynoina powoduje głębokie metaboliczne zmiany w nabłonku rogowaciejącym, zwiększa aktywność proliferacyjną komórek nabłonka oraz różnicowanie komórkowe (keratynizację i rogowacenie).W wyniku tego tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.Natomiast witamina E wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne. Hamuje utlenianiewielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest stabilizatorem błon komórkowych i lizosomalnych. Pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.