zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 60 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 ml roztworu na skórę zawiera 250 μg tretynoiny (Tretinoinum) i 50 μg all-rac-a-tokoferylu octanu (intrac-a-Tocopherylis acetas).

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu jest trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa oraz trądzik skupiony, ropowiczy i bliznowcowy.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe. Tretynoina powoduje głębokie metaboliczne zmiany w nabłonku rogowaciejącym, zwiększa aktywność proliferacyjną komórek nabłonka oraz różnicowanie komórkowe (keratynizację i rogowacenie).
W wyniku tego tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
Natomiast witamina E wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne. Hamuje utlenianie
wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest stabilizatorem błon komórkowych i lizosomalnych. Pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Dawkowanie

Atrederm jest preparatem przeznaczonym wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Zwykle stosuje się go 1 do 2 razy na dobę, smarując cienką warstwą płynu zmienioną chorobowo skórę. W przypadku skóry wrażliwej płyn należy stosować 1 raz na dobę lub co drugi dzień, na noc. Kuracja powinna trwać od 6 do 14 tygodni, pod kontrolą lekarza specjalisty dermatologa. Efekty występują zwykle po 6 do 8 tygodniach stosowania. W pierwszych tygodniach leczenia może dochodzić do
zaostrzenia zmian zapalnych.
Sposób użycia:
Przed zastosowaniem preparatu, skórę należy dokładnie umyć wodą z łagodnym mydłem, a następnie dokładnie osuszyć. Lek nakłada się za pomocą wacika, delikatnie zwilżonego preparatem, na zmienione chorobowo miejsca. Preparat stosuje się po 20-30 minutach od umycia i wysuszenia skóry, ponieważ drażniące działanie tretynoiny jest wtedy słabsze. Po nałożeniu płynu należy dokładnie umyć ręce.
Podczas kuracji można stosować środki nawilżające i inne kosmetyki, ale nie w tym samym czasie, co Atrederm 0,025 %. Należy także unikać środków o działaniu ściągającym.

Przeciwwskazania

Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Do pozostałych przeciwwskazań należą: nabłoniak skóry, również w wywiadzie rodzinnym, ostre dermatozy, np. ostry wyprysk, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, ciąża.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu jest trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa oraz trądzik skupiony, ropowiczy i bliznowcowy.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe. Tretynoina powoduje głębokie metaboliczne zmiany w nabłonku rogowaciejącym, zwiększa aktywność proliferacyjną komórek nabłonka oraz różnicowanie komórkowe (keratynizację i rogowacenie).W wyniku tego tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.Natomiast witamina E wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne. Hamuje utlenianiewielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest stabilizatorem błon komórkowych i lizosomalnych. Pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.