Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Novartis
Adres

ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Pojemność 5 ml
Postać Krople
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Skład

1 ml roztworu 20 mg/ml (2%) zawiera 20 mg chlorowodorku karteololu (Carteololi hydrochloridum).

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Wskazania

Preparat jest wskazany w celu zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z  nadciśnieniem ocznym oraz z przewlekłą jaskrą otwartego kąta przesączania.

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Działanie

Preparat przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia śródgałkowego.

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Dawkowanie

Preparat należy zakraplać do worka spojówkowego chorego oka. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle jest to 1 kropla produktu Arteoptic, 2 razy na dobę do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Nie ma konieczności dostosowywania dawki u pacjentów w podeszłym wieku. Nie oceniano bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci. Ogólnoustrojowe wchłanianie leku zmniejsza się Przez uciśnięcie kanału nosowo-łzowego lub zamknięcie powiek na około 2 minuty. Może to spowodować zmniejszenie liczby układowych działań niepożądanych i nasilenie miejscowej aktywności.

Aplikator preparatu pozostaje jałowy aż do chwili złamania oryginalnego zamknięcia opakowania. Należy unikać dotykania końcówką aplikatora do powierzchni oka lub okolic oka, ponieważ może dojść do zanieczyszczenia roztworu.

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu gdy stwierdzono nadwrażliwość na substancję czynną (karteolol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Reaktywna choroba dróg oddechowych, astma oskrzelowa lub dodatni wywiad w kierunku astmy oskrzelowej i skurczu oskrzeli, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc, bradykardia zatokowa, zespół chorego węzła zatokowego, blok zatokowo-przedsionkowy drugiego lub trzeciego stopnia, blok przedsionkowo-komorowy nie kontrolowany przez rozrusznik, objawowa niewydolność serca oraz wstrząs kardiogenny należą do przeciwwskazań do stosowania preparatu.

Arteoptic 2% krople do oczu 5 ml Dodatkowe

Jeśli ciśnienie śródgałkowe u pacjenta pozostaje na niezadowalającym poziomie po zastosowaniu leku, można rozważyć podanie innych leków zmniejszających ciśnienie śródgałkowe. Jeśli jest to konieczne, należy zachować co najmniej 5-minutowy odstęp pomiędzy zakropleniem kolejnych leków.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany w celu zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego u pacjentów z  nadciśnieniem ocznym oraz z przewlekłą jaskrą otwartego kąta przesączania.

Działanie

Preparat przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia śródgałkowego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.