Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

ul, Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Pojemność 20 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Skład

Każda tabletka powlekana o przedłużonym uwalnianiu zawiera 75 mg chlorowodorku klomipraminy ( Clomipramini hydrochloridum ).

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Wskazania

Zespoły depresyjne różnego pochodzenia: depresja endogenna, sytuacyjna, depresja inwolucyjna ( depresja wieku podeszłego), depresja w przebiegu schorzeń organicznych, nerwica depresyjna, depresja w przebiegu schizofrenii i innych psychoz, natręctwa, fobie. Stosowany także jako lek wspomagający w leczeniu przewlekłego bólu. 

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Działanie

Działanie terapeutyczne preparatu opiera się na wychwycie zwrotnym neuroprzekaźników: serotoniny i noradrenaliny. Dzięki temu preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu można podzielić na pół, nie należy ich rozgryzać. Dawkowanie i sposób podawania powinny być dobrane indywidualnie i dopasowane do stanu pacjenta. W celu uzyskania optymalnego efektu należy stosować najmniejszą możliwą, skuteczną  dawkę leku. W przypadku konieczności, należy zwiększać ją ostrożnie i stopniowo. Zalecenie to dotyczy zwłaszcza pacjentów w podeszłym wieku i młodocianych. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Lek nasila depresyjne działanie alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie. Nie należy stosować bezpośrednio po zawale mięśnia sercowego. Produktu leczniczego Anafranil SR 75 nie należy stosować równocześnie oraz w ciągu 14 dni przed rozpoczęciem lub po zakończeniu leczenia inhibitorami MAO. Nie zaleca się również jednoczesnego podawania selektywnych, odwracalnych inhibitorów MAO-A, takich jak moklobemid. Nadwrażliwość krzyżowa na trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne z grupy benzodiazepin.
 

Anafranil SR 75 tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 75 mg 20 sztuk Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, niewydolność mięśnia sercowego lub inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, przerost gruczołu krokowego, jaskrę, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, guzy rdzenia nadnerczy.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, metyldopę, guanetydynę, rezerpinę, klonidynę, inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki nasenne i uspokajające (barbiturany, benzodiazepiny), leki przeciwarytmiczne, leki przeciwdrgawkowe (fenytoinę), cymetydynę, neuroleptyki, estrogeny i doustne środki antykoncepcyjne, leki przeciwcholinergiczne (atropina), leki moczopędne. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Uwaga! Preparatu Anafranil nie należy stosować co najmniej 2 tygodnie po przerwaniu leczenia inhibitorami MAO. To samo dotyczy stosowania inhibitorów MAO u pacjentów leczonych wcześniej preparatem Anafranil.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. 

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Zespoły depresyjne różnego pochodzenia: depresja endogenna, sytuacyjna, depresja inwolucyjna ( depresja wieku podeszłego), depresja w przebiegu schorzeń organicznych, nerwica depresyjna, depresja w przebiegu schizofrenii i innych psychoz, natręctwa, fobie. Stosowany także jako lek wspomagający w leczeniu przewlekłego bólu. 

Działanie

Działanie terapeutyczne preparatu opiera się na wychwycie zwrotnym neuroprzekaźników: serotoniny i noradrenaliny. Dzięki temu preparat wykazuje działanie przeciwdepresyjne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.