Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa

Pojemność 8szt
Postać Plastry
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Skład

5 opatrunków 20 x 74 mm i 3 opatrunki 40 x 72 mm.

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Wskazania

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych). 

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Działanie

URGO Szybkie Gojenie Ran to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.

Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.

Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany 

Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiego gojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.

Wodoodporny.

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Dawkowanie

1. Oczyścić i zdezynfekować ranę roztworem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Zatamować możliwe krwawienie i osuszyć ranę za pomocą sterylnego gazika. 

2. Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek ogrzać w dłoniach, aby ułatwić jego formowanie

3. Zdjąć pierwszą osłonę ochronną, unikając dotykania palcami środkowej części plastra i umieścić opatrunek hydrokoloidowy centralnie na ranie. Rana musi być całkowicie przykryta kompresem hydrokoloidowym (część środkowa). 

4. Zdjąć drugą osłonę, jednocześnie wygładzając i przyciskając krawędzie opatrunku, aby poprawić przyleganie. 

Opatrunek nie powinien pozostawać na miejscu dłużej niż od 2 do 3 dni.

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Przeciwwskazania

Przeciwwskazany w przypadku oparzeń, zakażonych ran, ran z ryzykiem wtórnego zakażenia (szczególnie ran powstałych przed upływem ponad 24 godzin), zapaleniu tętnic kończyn dolnych oraz w przypadku zakażonej stopy cukrzycowej. 

Urgo Szybkie gojenie ran opatrunek z kompresem hydrokoloidowym 8 sztuk Dodatkowe

Nie rozciągać opatrunku podczas nakładania, nie przecinać. Opatrunek do jednorazowego użytku: nie zmieniać położenia już nałożonego opatrunku, nie używać ponownie tego samego opatrunku (ryzyko zakażenia). W razie pozostania kleistych pozostałości hydrokoloidu na skórze zalecane jest namoczenie w wodzie. Nie stosować opatrunki ani nie usuwać już zastosowanego opatrunku i zasięgnąć porady lekarza: - jeżeli stan rany pogarsza się lub jeśli nie ma poprawy po 6 dniach stosowania, - w obecności objawów zakażenia (zaczerwienienie, ból, uczucie gorąca, obrzęk wokół rany, ropa itp.), - w razie jakichkolwiek wątpliwości lub dyskomfortu. Pacjenci z cukrzycą powinni stosować opatrunki hydrokoloidowe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki. W przypadku jakichkolwiek ran zlokalizowanych na twarzy należy zasięgnąć porady lekarza ze względów estetycznych. Nie używać opatrunków dłużej niż przez kolejne 30 dni. 

Kategoria

Art higieniczne

Postać

Stosowanie

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych). 

Działanie

URGO Szybkie Gojenie Ran to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.• Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.• Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany • Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiego gojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.• Wodoodporny.

Rejestracja

wyrób medyczny inny

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.