product-image
SutriSept płyn na rany 50 ml
25.07 zł

SutriSept płyn na rany 50 ml


Brak ocen

Producent
Verco

Skwer Kard S. Wyszyńskiego 5 lok. 6U 01-015 Warszawa

Pojemność
50ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 50.14 zł

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
25.07 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Skład

1% poloksamer, 0,1% biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) i substancje pomocnicze.

Wskazania

SutriSept Płyn na rany polecany jest do stosowania w przypadku ran i wszelkich zadrapań u dzieci powyżej 2. roku życia.

Może być także stosowany w celu ułatwienia zmiany materiałów opatrunkowych, takich jak bandaże, gaza, materiały chłonne czy kompresy. W celu usunięcia opatrunku, który przywarł do rany, należy zwilżyć go płynem SutriSept. Nawilżenie opatrunku ułatwia jego bezbolesne usunięcie.

SutriSept Płyn na rany nie zawiera alkoholu, jego aplikacja jest bezbolesna.

Odpowiedni do oczyszczania, nawilżania i pielęgnacji ran różnego pochodzenia, np.:

- po zabiegach chirurgicznych

- do pielęgnacji szwów pooperacyjnych

- na odleżyny

- na owrzodzenia żylne

- na owrzodzenia goleni

- w przypadku stopy cukrzycowej

- na przewlekłe rany pourazowe

- na oparzenia 1. i 2. stopnia

Działanie

SutriSept Płyn na rany ułatwia i przyspiesza proces gojenia się ran. Tworzy warstwę ochronną, która oddziela ranę od środowiska zewnętrznego i chroni ją przed zanieczyszczeniami. Pomaga skrócić proces gojenia. Nie powoduje bólu ani podrażnień. Nie uszkadza powierzchni rany, ponieważ nie zawiera alkoholu.

SutriSept Płyn na rany pomaga utrzymać ranę w czystości i zapewnia odpowiedni stopień jej nawilżenia, co przyspiesza gojenie. Poloksamer, jako substancja powierzchniowo czynna zapewnia skuteczne mechaniczne oczyszczanie. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości wynikające z unikalnej kombinacji składników (poliheksanidu i poloksameru) sprawiają, że płyn zapobiega tworzeniu się biofilmu.

Dawkowanie

Przed założeniem opatrunku – metoda aseptyczna. Dokładnie przemyć ranę roztworem SutriSept Płyn na rany. Rany z głęboką i rozległą tkanką martwiczą należy przemywać przez 10 do 15 minut (przez założenie mokrego opatrunku). Nie spłukiwać roztworu po aplikacji.

Przy zmianie opatrunku – metoda aseptyczna. Nasączyć opatrunek i bandaż odpowiednią ilością SutriSept Płyn na rany. Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie rany i zapobiec przywieraniu do jej powierzchni materiału opatrunkowego, który pozostawał na ranie przez dłuższy czas, procedurę zwilżania powtarzać co 2 dni. Po takim zwilżeniu można łatwo zmienić opatrunek nie powodując uszkodzenia powierzchni rany.

Przeciwwskazania

- Nie stosować do infuzji ani w iniekcjach.

- Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu.

- Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania związków chemicznych zawartych w produkcie SutriSept Płyn na rany u dzieci poniżej 2. roku życia i u kobiet w ciąży nie zaleca się jego stosowania w tych grupach pacjentów bez nadzoru lekarza.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Producent

Postać

Stosowanie

SutriSept Płyn na rany polecany jest do stosowania w przypadku ran i wszelkich zadrapań u dzieci powyżej 2. roku życia. Może być także stosowany w celu ułatwienia zmiany materiałów opatrunkowych, takich jak bandaże, gaza, materiały chłonne czy kompresy. W celu usunięcia opatrunku, który przywarł do rany, należy zwilżyć go płynem SutriSept. Nawilżenie opatrunku ułatwia jego bezbolesne usunięcie. SutriSept Płyn na rany nie zawiera alkoholu, jego aplikacja jest bezbolesna. Odpowiedni do oczyszczania, nawilżania i pielęgnacji ran różnego pochodzenia, np.: - po zabiegach chirurgicznych - do pielęgnacji szwów pooperacyjnych - na odleżyny - na owrzodzenia żylne - na owrzodzenia goleni - w przypadku stopy cukrzycowej - na przewlekłe rany pourazowe - na oparzenia 1. i 2. stopnia

Działanie

SutriSept Płyn na rany ułatwia i przyspiesza proces gojenia się ran. Tworzy warstwę ochronną, która oddziela ranę od środowiska zewnętrznego i chroni ją przed zanieczyszczeniami. Pomaga skrócić proces gojenia. Nie powoduje bólu ani podrażnień. Nie uszkadza powierzchni rany, ponieważ nie zawiera alkoholu. SutriSept Płyn na rany pomaga utrzymać ranę w czystości i zapewnia odpowiedni stopień jej nawilżenia, co przyspiesza gojenie. Poloksamer, jako substancja powierzchniowo czynna zapewnia skuteczne mechaniczne oczyszczanie. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości wynikające z unikalnej kombinacji składników (poliheksanidu i poloksameru) sprawiają, że płyn zapobiega tworzeniu się biofilmu.

Kluczowy składnik

poliheksanid

Sposób aplikacji

na skórę

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem