zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Simvachol tabl.powl. 0,02g28tabl. Skład

Jedna tabletka powlekana leku Simvachol zawiera odpowiednio 20 mg symwastatyny. Substancja pomocnicza o znanym działaniu to laktoza jednowodna odpowiednio w ilości 141,06 mg.

Simvachol tabl.powl. 0,02g28tabl. Wskazania

Simvachol stosowany jest w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i
rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie diety, w przypadku gdy inne metody niefarmakologiczne nie przynoszą rezultatów. Lek stosowany jest także w celu zmniejszenia zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą.

Simvachol tabl.powl. 0,02g28tabl. Działanie

Mechanizm działania substancji czynnej leku korzystnie wpływa na zmniejszenie stężenia lipidów we krwi.

Simvachol tabl.powl. 0,02g28tabl. Dawkowanie

Zazwyczaj stosowaną początkową dawką w przypadku hipercholesterolemii jest 10-20 mg, podawane raz na dobę, wieczorem. W przypadku zapobiegania zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego zwykle stosuje się dawkę 20mg raz na dobę, jeżeli to konieczne dawkę można zwiększyć po upływie 4 tygodni.

Simvachol tabl.powl. 0,02g28tabl. Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosować leku Simvachol w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku oraz u pacjentów z czynną chorobą wątroby, u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Przeciwwskazane jest przyjmowanie leku jednocześnie z preparatami mającymi w swoim składzie itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycynę, klarytromycynę, telitromycynę i nefazodon.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Simvachol stosowany jest w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie diety, w przypadku gdy inne metody niefarmakologiczne nie przynoszą rezultatów. Lek stosowany jest także w celu zmniejszenia zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą.

Działanie

Mechanizm działania substancji czynnej leku korzystnie wpływa na zmniejszenie stężenia lipidów we krwi.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.