Simvachol tabl.powl. 0,01g 28tabl.(2blist.)


Brak ocen

Skład

Każda tabletka powlekana preparatu Simvachol zawiera odpowiednio 10 mg symwastatyny. Substancja pomocnicza o znanym działaniu to laktoza jednowodna odpowiednio w ilości 70,53 mg.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i
rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie zaleconej diety, w przypadku gdy inne metody niefarmakologiczne nie przynoszą zamierzonych efektów. Simvachol stosowany jest również w celu zmniejszenia zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u osób z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą.

Działanie

Działanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL we krwi, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia incydentów ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Dawkowanie

Zwykle zalecaną początkową dawką w przypadku hipercholesterolemii jest od 10 do 20 mg, podawane raz na dobę, wieczorem. W celu zapobiegania incydentom ze strony układu sercowo-naczyniowego zazwyczaj stosuje się dawkę 20mg raz na dobę, jeżeli to konieczne dawkę można zwiększyć po upływie 4 tygodni. Dawkę 10mg zwykle stosuje się u dzieci w wieku 10-17 lat raz na dobę z rodzinną hipercholesterolemią rodzinną, a także u osób z czynną chorobą wątroby.

Przeciwwskazania

Stosowanie preparatu Simvachol jest przeciwwskazane w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie można równolegle stosować następujących leków gemfibrozil, cyklosporyna, danazol, a także leków, które silnie hamują aktywność enzymu CYP3A4 takich jak np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie zaleconej diety, w przypadku gdy inne metody niefarmakologiczne nie przynoszą zamierzonych efektów. Simvachol stosowany jest również w celu zmniejszenia zachorowań i umieralności na choroby układu sercowo-naczyniowego u osób z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą.

Działanie

Działanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL we krwi, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia incydentów ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem