product-image
Polopiryna Gardło 8,75 mg 16 pastylek
20.94 zł
Polopiryna Gardło 8,75 mg 16 pastylek

Polopiryna Gardło 8,75 mg 16 pastylek

Brak ocen
16 pastylek 24 pastylki
Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
16szt
Postać


Dostępny

20.94 zł

Opis

Polopiryna Gardło jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia objawów stanu zapalnego gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest flurbiprofen.

Jedna pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Pozostałe składniki to: izomalt (E 953), maltitol (E 965), czerwień koszenilowa (E 124), żółcień pomarańczowa (E 110), acesulfam potasowy (E 950), makrogol 300 (E 1521), aromat pomarańczowy (limonen (50,0%-100%), dekanal (0,0%-10%) cytral, cytronelol (0,1%-1,0%)), lewomentol.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin, w razie potrzeby. nNie należy przyjmować więcej niż 5 pastylek w ciągu 24 godzin.

Pastylkę należy powoli rozpuszczać w ustach, nie połykać i nie żuć pastylki.

Działanie

Produkt leczniczy Polopiryna Gardło należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne w leczeniu bólu gardła. Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów stanu zapalnego gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:
Jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowała kiedykolwiek w przeszłości astma, niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, wydzielina z nosa, obrzęk twarzy lub wysypka skórna ze świądem (pokrzywka),
Jeśli u pacjenta występuje lub występował wrzód w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka lub dwunastnicy),
Jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie  jelita grubego lub choroby krwi związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
Jeśli pacjentka jest w trzech ostatnich miesiącach ciąży (III trymestr ciąży),
Jeśli u pacjenta występuje lub występowała ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią poniższe objawy:

Objawy reakcji alergicznych, takie jak astma, niewyjaśniony świszczący oddech lub duszność, świąd, zapalenie błony śluzowej nosa, wysypki skórne, itp.
Obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, przyśpieszone bicie serca i spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą wystąpić nawet przy pierwszym zastosowaniu leku).
Ciężkie reakcje skórne takie jak łuszczenie się, powstawanie pęcherzy lub odwarstwianie skóry.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek z poniższych objawów lub objawy niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 pacjentów): zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia jamy ustnej lub ból w jamie ustnej, ból gardła, dyskomfort lub nietypowe odczucia w jamie ustnej (uczucie ciepła, pieczenia, mrowienia, kłucia itp.), nudności i biegunka, uczucie mrowienia i swędzenia skóry.

Niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 pacjentów): senność lub trudności w zasypianiu, zaostrzenie astmy, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, tworzenie pęcherzy w jamie ustnej i gardle, drętwienie gardła, suchość w jamie ustnej, uczucie pieczenia w ustach, zaburzenia smaku, wzdęcia, ból brzucha, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszenie czucia w gardle, gorączka, ból, wysypki skórne, świąd skóry.

Rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów): reakcja anafilaktyczna.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): niedokrwistość, trombocytopenia (mała liczba płytek krwi, co może powodować powstawanie siniaków i krwawienia), obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub atak serca, ciężkie postaci reakcji skórnych, takie jak zmiany pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella i toksyczna nekroliza naskórka, zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Polopiryna Gardło należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
Jeśli pacjent ma lub kiedykolwiek miał astmę lub choruje z powodu alergii;
Jeśli pacjent ma zapalenie migdałków (obrzęk migdałków) lub podejrzewa, że może mieć zakażenie bakteryjne gardła (może być konieczny antybiotyk);
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia sercowo-naczyniowe, zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
Jeśli pacjent przebył udar;
Jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba jelit (wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna);
Jeśli pacjent ma nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi);
Jeśli pacjent choruje na przewlekłą chorobę autoimmunologiczną (w tym toczeń rumieniowaty układowy lub mieszana choroba tkanki łącznej);
Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku (może być bardziej podatny na wystąpienie działań niepożądanych wymienionych w ulotce);
Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub karmi piersią;
Jeśli u pacjenta występują bóle głowy wywołane lekami przeciwbólowymi.

Należy unikać jednoczesnego stosowania dwóch lub więcej leków z grupy NLPZ lub kortykosteroidów (takich jak celekoksyb, ibuprofen, diklofenak sodowy lub prednizolon), ponieważ może to zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w szczególności ze strony przewodu pokarmowego, takich jak wrzody i krwawienia.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

W szczególności należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu następujących leków:

 • kwas acetylosalicylowy (z wyjątkiem małych dawek (do 75 mg na dobę) zaleconych przez lekarza)
 • leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi lub stosowane w niewydolności serca (leki nprzeciwnadciśnieniowe, glikozydy nasercowe)
 • leki moczopędne (w tym leki oszczędzające potas)
 • leki rozrzedzające krew (leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe)
 • leki stosowane w leczeniu dny moczanowej (probenecyd, sulfinpirazon) inne NLPZ lub kortykosteroidy (np. celekoksyb, ibuprofen, diklofenak sodowy, prednizolon)
 • mifepryston (lek stosowany w celu rozwiązania ciąży)
 • antybiotyki chinolonowe (np. cyprofloksacyna)
 • cyklosporyna lub takrolimus (leki hamujące układ immunologiczny)
 • fenytoina (lek stosowany w leczeniu padaczki)
 • metotreksat (lek stosowany w leczeniu chorób autoimmunologicznych lub nowotworów)
 • lit lub leki z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (ang. Selective Serotonin Reuptake Inhibitors – SSRI) (leki stosowane w leczeniu depresji)
 • doustne leki przeciwcukrzycowe (stosowane w leczeniu cukrzycy)
 • zydowudyna (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie należy stosować tego leku w ostatnim trymestrze ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Nie jest znany wpływ leku Polopiryna Gardło na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jednak po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych mogą wystąpić działania niepożądane takie jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia. W przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów stanu zapalnego gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Działanie

Produkt leczniczy Polopiryna Gardło należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które mają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne w leczeniu bólu gardła. Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Kluczowy składnik

flurbiprofen

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem