product-image
Panaprex 500 mg 50 tabletek powlekanych
10.89 zł
Panaprex 500 mg 50 tabletek powlekanych

Panaprex 500 mg 50 tabletek powlekanych

Brak ocen

Producent
Olimp Laboratories

Pustynia 84F 39-200 Dębica

Pojemność
50szt
Postać


Dostępny

10.89 zł

Opis

Panaprex 500 mg to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest paracetamol  należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. 

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze): rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, powidon K90, woda oczyszczona, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwynylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan). 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): doustnie, 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała 40-50 kg): 1 tabletka jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 6 razy na dobę.

Działanie

Panaprex wykazuje działanie przeciwbólowe w leczeniu bólów takich jak: bóle głowy, bóle kości i stawów, bóle mięśni, bóle pleców, bóle zębów, bóle pooperacyjne, bolesne miesiączkowanie, ból gardła. 

Wskazania

Panaprex wskazany jest w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Panaprex:

jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i wątroby.
u dzieci w wieku poniżej 12 lat,
jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 do 10 osób na 10000 leczonych pacjentów): ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, dyspepsja.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10000 leczonych pacjentów): senność, zawroty głowy, bóle głowy, choroby krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Panaprex należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą jeśli u pacjenta występują choroby wątroby lub nerek. W przewlekłej niewydolności nerek lekarz może zalecić wydłużenie odstępów między kolejnymi dawkami paracetamolu, jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol, jeśli pacjent ma niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub dehydrogenazy reduktazy methemoglobinowej. 

Lek Panaprex zawiera mniej niz1 mmol (23 mg) sodu na 1 tabletkę, na dawkę jednorazową oraz maksymalną dawkę dobową, to znaczy, że lek uznaje się za wolny od sodu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

W szczególności należy poinformować o stosowaniu: ryfampicyny, izoniazydu, barbituranów.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Panaprex można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Po podaniu doustnym paracetamol jest w niewielkich ilościach wydzielany do mleka. Nie odnotowano żadnego niekorzystnego wpływu na karmione niemowlęta. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Panaprex nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie

Panaprex wskazany jest w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Działanie

Panaprex wykazuje działanie przeciwbólowe w leczeniu bólów takich jak: bóle głowy, bóle kości i stawów, bóle mięśni, bóle pleców, bóle zębów, bóle pooperacyjne, bolesne miesiączkowanie, ból gardła. 

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem