Opis
Starannie dopracowana mieszanka eterycznych cytryny, geranium, grejpfruta, mięty pieprzowej i rozmarynu.
Skład
citrus limon, citrus paradisi,mentha piperita, rosmarinus officinalis, pelargonium graveolens, limonene, citral, linalol, eugenol, citronellol, graniol, capmhor, camphene.
Działanie
Orzeźwia umysł i relaksuje ciało.
Dawkowanie
- Kąpiel – napełniamy wannę ciepłą wodą i dodajemy olejki eteryczne, dokładnie mieszając ( na jedną kąpiel stosuje się 6-12 kropli olejku).
- Masaż – wybrane olejki eteryczne dodajemy do oleju podstawowego przeznaczonego do masażu. Około 50 ml oleju podstawowego wlewamy do szklanej miseczki lub butelki, dodajemy 10-25 kropli olejku eterycznego i mieszamy. Mieszaninę przechowujemy w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła, w chłodnym i ciemnym miejscu. Przed każdym użyciem wstrząsamy butelkę. Na jedną łyżeczkę (5ml) oleju podstawowego daje się zazwyczaj 2-3 krople olejków eterycznych.
- Rozpylanie – pojemniczek na wodę w kominku aromatycznym napełnić wodą i dodać od 3 do 6 kropli olejku eterycznego.
- Sauna – 5 kropli olejku eterycznego wkropić do 1 litra wody.
Przeciwwskazania
- nie stosować w pierwszych miesiącach ciąży: mięta pieprzowa, tymianek
- nie stosować w ciąży: cedr, mirra, cyprys, koper włoski, jałowiec, majeranek, rozmaryn, szałwia (działa na skurczowo).
- nie stosować przy nadciśnieniu: tymianek
- nie stosować przy epilepsji: rozmaryn, koper włoski
- nie stosować wewnętrznie (nie pić)
- nie należy stosować olejków przez kobiety w ciąży i dzieci bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
- chronić oczy przed bezpośrednim kontaktem z olejkiem.
- nie stosować nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę, z wyjątkiem olejku z drzewa herbacianego i lawendowego.
- nie stosować w przypadku stwierdzonej alergii na olejek
- po olejkach cytrusowych unikaj słońca i światła lamp UV.