product-image
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
32.48 zł

Niedostępny

Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml
Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml

Oilatum Baby krem z pompką dla dzieci - 350 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Stiefel Polska

Kamionkowska 51, 03-812 Warszawa

Pojemność
350ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 9.28 zł

Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img delivery img delivery img delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Niedostępny

32.48 zł

Opis

KV

Dbając o bliskość z dzieckiem, dbaj o jego skórę!

Marka nr 1 rekomendowana przez pediatrów1 i położne2

Kąpiel

fnb

Krem

Przeznaczony do każdego rodzaju skóry,
również skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień.

Oilatum Baby to emolienty przeznaczone do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry dziecka już od 1. dnia życia.

Zawarte w nich składniki tworzą na skórze cienką warstwę ochronną, zabezpieczając ją przed wysuszeniem i podrażnieniami.

Krem Oilatum Baby jest odpowiedni do codziennego stosowania, a jego formuła zawierająca niewielką liczbę składników minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Zmniejsza uczucie suchości i swędzenia oraz sprawia, że skóra staje się nawilżona i gładka w dotyku.

Text

88% mam jest zdania, że stosowanie Kremu Oilatum Baby zauważalnie poprawia stopień nawilżenia skóry dziecka.3

Effects

Efekty działania Kremu Oilatum Baby 4

Nawilżający

zatrzymuje wodę w naskórku

Poprawia wygląd skóry

zwiększa elastyczność skóry i pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia

Przeciwświądowy

łagodzi suchość skóry i uczucie swędzenia

Przeciwzapalny

normalizuje pH skóry i pomaga ograniczyć przenikanie substancji drażniących, mogących stanowić przyczynę stanu zapalnego

Naprawczy dla uszkodzonej bariery naskórkowej

uzupełnia niedobory substancji naturalnie występujących w naskórku, przede wszystkim lipidów

Text

Przeprowadzone badanie kliniczne potwierdza, że Krem Oilatum Baby łagodzi uczucie swędzenia wywołane suchą skórą przez 8 godzin od zastosowania.5

Steps brown

Cykl suchej skóry

Sucha skóra to złożony problem, który nie oznacza jedynie nadmiernej uraty nawilżenia. Jej powstanie to wynik kilkuetapowego procesu, obejmującego problemy w naturalnym funkcjonowaniu skóry.

Utrata wilgoci wysusza skórę i zaburza jej pH

Bariera ochronna słabnie, czynniki drażniące wnikają w głąb skóry

Skóra jest sucha i podrażniona

Dlatego stworzyliśmy produkty odpowiednie do kompleksowej pielęgnacji suchej skóry na każdym etapie tego cyklu, stanowiące część Cyklu Odnowy Skóry

Steps brown

Oilatum Cykl Odnowy Skóry

Emolienty Oilatum Baby, działające w oparciu o naturalne substancje zawarte w oleju mineralnym, odbudowują naturalną warstwę ochronną skóry, dzięki czemu zwiększa się jej odporność na czynniki drażniące. W ten sposób skóra zostaje odpowiednio nawilżona, przywrócona zostaje też jej elastyczność, a wzmocniona warstwa ochronna zapobiega ponownej utracie wody. Emolienty Oilatum Baby pomagają przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry i wspierają jej naturalne mechanizmy odbudowujące, a stosowane na skórę zdrową, chronią ją przed spadkiem nawilżenia i nawrotem problemów z przesuszeniem.

Oilatum uzupełnia naturalną barierę ochronną

Bariera ochronna zostaje wzmocniona i chroni przed czynnikami drażniącymi

Oilatum chroni zdrową skórę

Text

Badania przeprowadzone wśród polskich rodzin pokazują, że problem suchej oraz skłonnej do atopii i podrażnień skóry dotyka w naszym kraju aż 97% maluchów.6

Slider

Co mówią rodzice?

Kiedy myślę o pielęgnacji mojego dziecka, myślę przede wszystkim o przyjemności, jaką ona może mu sprawić. O miłej zabawie podczas kąpieli z rozchlapywaniem wody, a także o delikatnym dotyku podczas masażu. Dotyku, który buduje bliskość i stymuluje rozwój. Staram się wybierać kosmetyki, które są jak najbardziej delikatne dla atopowej skóry mojego dziecka. Kilka razy dziennie smaruję mu buzię mocno natłuszczającym kremem, który szybko łagodzi pojawiające się zaczerwienienia. Kąpiemy synka w emolientach, żeby nie wysuszać i tak już suchej skóry. Po kąpieli zawsze wmasowuję mu krem i tak zaczyna się nasza wieczorna wędrówka do snu.

JAGNA mama 5-miesięcznego Zacharego

table

Wypróbuj pełną gamę kosmetyków Oilatum Baby

Dla prawidłowej pielęgnacji skóry maluszka zalecamy stosowanie
wszystkich kosmetyków z serii Oilatum Baby.

Miejsce stosowania
Właściwości / działanie
Sposób użycia
Stosowanie
Dostępne opakowanie

Oilatum Baby
Krem

Oilatum Baby
Emulsja do kąpieli

Oilatum Baby
Mydło

Buzia, okolice pieluszkowe oraz inne części ciała podatne na wysuszenie Ciało dziecka Ciało dziecka
Poprawia poziom nawilżenia skóry, chroni przed wysuszeniem i zapobiega podrażnieniom, redukuje uczucie swędzenia Myje i nawilża oraz chroni skórę przed wysuszeniem i negatywnym wpływem czynników drażniących Zawiera 7,5% płynnej parafiny, która redukuje suchość skóry i sprawia, że skóra staje się miękka i nawilżona
Stosować wyłącznie na umytą skórę, bezpośrednio po kąpieli lub częściej 1-2 nakrętki dodać do wanienki napełnionej wodą, myć dziecko dłonią lekko masując Spienić z dodatkiem wody, wytworzoną pianę wmasować powoli w skórę dziecka, a następnie dokładnie spłukać wodą
Codzienna pielęgnacja skóry niemowląt i dzieci oraz jako uzupełnienie pielęgnacji emulsją do kąpieli Codzienna kąpiel Codzienna kąpiel
50 g, 150 g, 350 ml 150 ml, 250 ml, 500 ml 100 g

Text

80% mam jest zgodnych, że stosowanie pełnej gamy emolientowej (emolienty stosowane do mycia, kąpieli i nawilżania) ułatwia pielęgnację skóry i dziecka.7

Advices

Oilatum radzi

Oto kilka porad naszych ekspertów dotyczących
kąpieli małego dziecka.

Przygotowanie do kąpieli

Zanim zaczniesz kąpiel, przygotuj wszystkie potrzebne przybory, przede wszystkim ręcznik i emulsję Oilatum Baby oraz ubranka i pieluszkę. Nie wkładaj na siłę do wanienki dziecka, które boi się wody - na początek myj je wilgotnym ręcznikiem i stopniowo oswajaj z wodą, a po jakimś czasie maluszek sam pokocha kąpiele.

Przez pierwsze miesiące życia niemowlęcia codzienna kąpiel nie jest konieczna. Pamiętaj tylko, aby dokładnie przemywać skórę tam, gdzie jest najbardziej narażona na zabrudzenia i podrażnienia (twarz, okolice za uszami, zgięcia skóry, okolice pieluszki, podbródek i szyję). O codzienną kąpiel zadbaj, gdy dziecko nauczy się samodzielnie jeść i przemieszczać. Nie używaj myjek. Nie są one konieczne, aby wykąpać dziecko i często trudno je właściwie zdezynfekować.

Kąpiel

Dopóki nie nabierzesz wprawy w kąpaniu swojej pociechy, unikaj stosowania płynów z oliwką – skóra staje się wtedy bardzo śliska i dziecko może Ci się wyślizgnąć przy wkładaniu lub wyjmowaniu z wanienki.

Kąp dziecko w wodzie o temperaturze 35°C. Jeżeli nie masz termometru, zanurz w wodzie przedramię lub łokieć. Jeśli woda nie będzie ani wyraźnie gorąca ani zimna, to oznacza, że jest odpowiednia.

Nie potrzebujesz wiele wody – wystarczy tyle, aby przykryła dziecko do połowy. Wanienkę ustaw w dogodnym miejscu na stabilnym podłożu tak, aby się nie wywróciła podczas kąpieli. W czasie kąpieli, jedną ręką zawsze podtrzymuj główkę dziecka nad powierzchnią wody.

Po kąpieli

Zaraz po tym, jak wyjmiesz malucha z wanienki, otul go dokładnie miękkim ręcznikiem, aby było mu ciepło, i dobrze go osusz.

Jeśli zauważysz zmiany na skórze, prawdopodobnie będzie to suchość lub łuszczenie. Po konsultacji z położną lub lekarzem dermatologiem miejscowo zastosuj odpowiedni krem, np. Oilatum Baby.

Im więcej bliskiego kontaktu masz ze swoim dzieckiem, tym lepszą stworzycie ze sobą więź. Moment po kąpieli to idealny czas na masaż, który ma wyjątkowe właściwości – poprawia krążenie, kształtuje wrażliwość na bodźce. Twoje dziecko czuje, że jest pod opieką kogoś bliskiego. Pamiętaj, aby masaż przeprowadzić w cichym, ciepłym miejscu.

Disclaimer-gentle

  • 1 Badanie Traper, Cegedim, październik 2013.
  • 2 Badanie efektywności akcji Przytulenie ma znaczenie OILATUM, Cegedim, Czerwiec 2014.
  • 3 GSK Data on File (Product tested unbranded over 14 days during a market research study on 150 mums with children with dry skin aged 6-36 months) (RH02645)
  • 4 Na podstawie: J. Szepietowski, A. Kaszuba, Z. Adamski, W. Placek, J. Salomon, Emolienty w leczeniu schorzeń dermatologicznych: stanowisko grupy ekspertów, "Dermatologia
  • Badanie kliniczne przeprowadzone na 26 osobach.
  • 6 Badanie Brand Equity Tracking Poland 2014.
  • 7 GSK Data on File (Products tested unbranded over 14 days during a market research study on 151 mums with children with dry skin aged 6-36 months) (RH02645).

CHPL/CHOIL/0010/17

Skład

Składnik aktywny: Paraffinum liquidum.

Wskazania

Krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji dzieci już od 1 dnia życia. W szczególności zalecany jest do pielęgnacji skóry w miejscach podatnych na wysuszenie jak łokcie i kolana.

Działanie

Emolient zawarty w kremie tworzy cienką warstwę na skórze dziecka, która chroni ją przed wysuszeniem i zapobiega podrażnieniom z zewnątrz.

Dawkowanie

Opuszkami palców nanieść krem na skórę dziecka i delikatnie wklepać do całkowitego wchłonięcia. Krem może być stosowany dowolnie często, odpowiednio do potrzeb skóry.

Postać

Stosowanie

Krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji dzieci już od 1 dnia życia. W szczególności zalecany jest do pielęgnacji skóry w miejscach podatnych na wysuszenie jak łokcie i kolana.

Działanie

Emolient zawarty w kremie tworzy cienką warstwę na skórze dziecka, która chroni ją przed wysuszeniem i zapobiega podrażnieniom z zewnątrz.

Dla kogo

dziewczynka
chłopiec
dziecko

Problem

skóra sucha
skóra wrażliwa
skóra podrażniona

Wiek

Bez ograniczeń

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Karolina
ocena ocena ocena ocena ocena
Oilatum krem jest doskonały do pielęgnacji suchej, atopowej, delikatnej i wrażliwej skóry maluszka. Krem oilatum stosuję wraz z emulsją do kąpieli. Jest hipoalergiczny, bezzapachowy, bardzo wydajny, ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Plus za pompkę, która ułatwia dozowanie. Oilatum baby krem można stosować od 1 d.ż, Korzystna cena.

Dominika
ocena ocena ocena ocena ocena
Aplikuję na ciało syna po każdej kąpieli. Jest bardzo dobry i miło się go używa dzięki temu, że ma pompkę.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.