Oftensin 0,5% krople do oczu 5 ml


Brak ocen

Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
5 ml
Postać

Skład

1 ml roztworu zawiera 5 mg tymololu w postaci maleinianu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy i fosforany.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Oftensin jest podwyższone ciśnienie śródgałkowe u osób z nadciśnieniem ocznym, przewlekła jaskra z otwartym kątem przesączania. 

Działanie

Preparat Oftensin obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe.


Dawkowanie

Krople oczne stosowane do worka spojówkowego.
Początkowo stosuje się 1 kroplę roztworu 0,25% do worka spojówkowego 2 razy na dobę; jeżeli działanie okaże się niewystarczające, lekarz zaleci stosowanie 1 kropli roztworu 0,5% 2 razy na dobę, do worka spojówkowego. Zalecana jest regularna kontrola ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek  może być stosowany w leczeniu skojarzonym. Nie zaleca się jednak równoległego stosowania 2. miejscowo działających beta-blokerów.

Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem leku poinformuj lekarza jeśli masz nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby przebiegające z nadreaktywnością oskrzeli, w tym astmę oskrzelową występującą obecnie lub w wywiadzie, ciężką przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Bradykardia zatokowa. Zespół chorego węzła zatokowego. Blok zatokowo-przedsionkowy. Blok przedsionkowo-komorowy II° i III°, niekontrolowany przy pomocy rozrusznika serca. Wstrząs kardiogenny. Jawna niewydolność serca.
Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne zagrożenie dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. 

Dodatkowe

Podczas stosowania kropli Oftensin może dochodzić do podrażnienia oczu, zapalenia spojówek, zapalenia brzegów powiek, zapalenia rogówki, zmniejszenie wrażliwości rogówkowej, zaburzenia widzenia, podwójne widzenie, opadanie powiek, zaburzenie wydzielania łez i tzw. "zespół suchego oka", osłabienie, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, wysypki skórne, osłabienie siły skurczu mięśnia serca, zwolnienie pracy serca, blok przedsionkowo-komorowy, niedociśnienie. Niekiedy depresja, zaburzenia snu. U pacjentów nadwrażliwych, może wystąpić duszność z powodu skurczu oskrzeli.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zaburzenia widzenia, zawroty głowy, może niekorzystnie wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu Oftensin jest podwyższone ciśnienie śródgałkowe u osób z nadciśnieniem ocznym, przewlekła jaskra z otwartym kątem przesączania. 

Działanie

Preparat Oftensin obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem