zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 4

Producent Stada Poland
Adres


Pojemność 100 ml
Postać Szampon
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Nizoral to produkt leczniczy w postaci szamponu leczniczego o działaniu przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego na skórę. 

Skład

Substancją czynną jest: ketokonazol.

1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu.

Pozostałe składniki: sól sodowa eteru laurysuldonowego, sól disodowa eteru monolaurylosulfonobursztynowego, dietanolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, laurimonium - zhydrolizowany zwierzęcy kolagen, makrogolu 120 metyloglukozodioleinian, kompozycja zapachowa, sodu chlorek, imidomocznik, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, erytrozyna sodowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej lek Nizoral, szampon leczniczy zwykle stosuje się jak opisano poniżej:

Nanieść niewielką ilość szamponu na  zakażoną skórę, używając niewielkiej ilości wody, rozprowadzić szampon równomiernie na skórze, wcierać szampon w skórę aż do uzyskania piany, następnie pozostawić pianę na skórze przez 3 do 5 minut, a następnie spłukać.

Działanie

Główny składnik szamponu - ketokonazol działa przeciwgrzybiczo w miejscowym stosowaniu na skórę

Wskazania

Wskazany w leczeniu  łupieżu skóry głowy (złuszczenie się naskórka skóry owłosionej głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek); łojotokowym zapaleniu skóry (brązowo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek; łupieżu pstrym (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie na ketokonazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u więcej niż 1 na 1000 i mniej niż 1 na 100 pacjentów) w miejscu podania mogą wystąpić: rumień, podrażnienie, nadwrażliwość, świąd, odczyn i krosty. Niezbyt często może wystąpić podrażnienie oka i zwiększone wydzielanie łez oraz nadwrażliwość, zapalenie mieszków włosowych, trądzik, utrata włosów, kontaktowe zapalenie skóry, suchość skóry, nieprawidłowa struktura włosa, wysypka, uczucie pieczenia i zaburzenia skóry, łuszczenie naskórka oraz zaburzenia smaku.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10000 pacjentów) występowała pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy oraz zmiany barwy włosów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku uprzedniego długotrwałego miejscowego leczenia kortykosteroidami, w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby po zaprzestaniu ich stosowania, lekarz zaleci stopniowe (w ciągu 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia kortykosteroidami. Na zbyt szybkie odstawienie kortykosteroidów skóra może zareagować zaczerwienieniem i swędzeniem. 

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Nizoral może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku Nizoral, szampon leczniczy u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostało ustalone.

Kategoria

Uroda

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazany w leczeniu  łupieżu skóry głowy (złuszczenie się naskórka skóry owłosionej głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek); łojotokowym zapaleniu skóry (brązowo-czerwone plamy na klatce piersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lub żółtych łusek; łupieżu pstrym (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej).

Działanie

Główny składnik szamponu - ketokonazol działa przeciwgrzybiczo w miejscowym stosowaniu na skórę

Dla kogo

kobieta mężczyzna

Kluczowy składnik

ketokonazol

Problem

włosy z łupieżem

Rejestracja

lek produkt leczniczy

Sposób aplikacji

na skórę na włosy

Wiek

50-60 lat 40-50 lat 30-40 lat 18-30 lat 60 i wiecej lat

Frutka 8
OK

Anita
Nr 1

Magda
Nizoral szampon stosuje od czasu do czasu kiedy pojawiają się problemy z łupieżem. Zawsze pomaga, choć nie jest to szampon idealny- po umyciu włosy są szorstkie i konieczne jest zastosowanie odżywki. Przed zakupem przejrzałam nizoral opinie i większość osób była zadowolona. Cena korzystna. Polecam!

iza
Tylko Nizoral mi pomógł, wcześniej stosowałam Pirolam i łupież wrócił jak bumerang. Poza tym trzeba stosować zgodnie z ulotką, najpierw terapia a później raz na tydzień lub dwa przypominająco i problem z głowy.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.