product-image
Nervosol płyn doustny 145 g
23.63 zł
Nervosol płyn doustny 145 g

Nervosol płyn doustny 145 g

Brak ocen

Producent
Herbapol Wrocław

ul. św. Mikołaja 65/68 50-951 Wrocław

Pojemność
145g
Postać


Dostępny

23.63 zł

Opis

Nervosol® jest to roślinny produkt leczniczy, tradycyjnie stosowany jako lek uspokajający i obniżający napięcie nerwowe.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg złożony (1:2) z: Valeriana officinalis L. s.l., radix (korzeń kozłka) / Melissa officinalis L., herba (ziele melisy) / Angelica archangelica L. (Archangelica officinalis Hoffm.), radix (korzeń arcydzięgla) / Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu) / Lavandula angustifolia Mill. (L. officinalis Chaix), flos (kwiat lawendy) (25/25/20/15/15), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V).

Produkt zawiera 50–57% (V/V) etanolu (alkoholu), tzn. ok. 2,16 g w 5 ml.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Doustnie: 5 ml (1 łyżeczka) leku 3 razy na dobę. W przypadku trudności w zasypianiu zaleca się przyjęcie dodatkowo jednej dawki 5–10 ml (1–2 łyżeczki) w czasie 30–60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką podczas kolacji (jeśli to konieczne). 

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o skojarzonym działaniu składników: uspokajającym i obniżającym nadmierną pobudliwość nerwową oraz przeciwskurczowym.

Wskazania

Wskazaniami jest bezsenność, stany pobudzenia, wyczerpanie nerwowe, zaburzenia związane z okresem pokwitania i przekwitania. 

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nervosol:
Leku Nervosol nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku Nervosol mogą wystąpić:
Zaburzenia układu immunologicznego
Reakcje alergiczne – częstość nieznana.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Nadwrażliwość skóry na światło słoneczne – częstość nieznana.
Zaburzenia żołądka i jelit
Nudności, skurczowe bóle brzucha – częstość nieznana.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Nie zaleca się stosowania leku u osób cierpiących na epilepsję, choroby wątroby lub chorobę alkoholową.
Składnik leku wyciąg z korzenia arcydzięgla zawiera furanokumaryny (psoralen), które powodują reakcje nadwrażliwości skóry na światło (fotoalergia) i stany zapalne skóry.
Zatem w trakcie stosowania leku Nervosol należy unikać dłuższego przebywania na słońcu i (lub) intensywnego naświetlania promieniami UV (np. solarium).
Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie leku z syntetycznymi środkami uspokajającymi. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek nie jest zalecany ze względu na brak badań bezpieczeństwa leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak danych klinicznych i zawartość w produkcie etanolu nie jest zalecane stosowanie leku Nervosol u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Każda dawka (5 ml) leku Nervosol (1 łyżeczka) zawiera ok. 2,16 g etanolu. Lek osłabia w niewielkim lub umiarkowanym stopniu zdolność kierowania pojazdami, obsługę maszyn, a także sprawność psychoruchową (pływanie, praca na wysokości). Ilość alkoholu w tym leku może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, gdyż może on wpływać na ocenę sytuacji i szybkość reakcji. Pacjenci przyjmujący lek Nervosol nie powinni w tym czasie kierować pojazdami i obsługiwać maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniami jest bezsenność, stany pobudzenia, wyczerpanie nerwowe, zaburzenia związane z okresem pokwitania i przekwitania. 

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o skojarzonym działaniu składników: uspokajającym i obniżającym nadmierną pobudliwość nerwową oraz przeciwskurczowym.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem