Mono Mack Depot 100 mg 28 tabl.


Brak ocen

Producent
Pfizer Trading Polska

Żwirki i Wigury 16b, 02-092 Warszawa

Pojemność
28 szt.
Postać

Skład

1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 100 mg monoazotanu izosorbidu.

Wskazania

Mono Mack Depot stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca o przebiegu przewlekłym, zapobieganie napadom dławicy piersiowej oraz leczenie niektórych postaci przewlekłej niewydolności krążenia.

Działanie

Lek poprawia ukrwienie serca, rozszerza naczynia krwionośne oraz zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen.

Dawkowanie

Doustnie. 1 tabl. (100 mg) raz na dobę. Jeżeli pacjent nie przyjmował do tej pory azotanów i (lub) jego krążenie jest niestabilne zaleca się rozpoczęcie leczenia od mniejszej dawki np. 1/2 tabletki o przedłużonym uwalnianiu od 1. do 4. dnia leczenia. Począwszy od 5. dnia należy przyjmować 1 tabletkę o przedłużonym uwalnianiu raz na dobę. 
Tabl. należy przyjmować w całości, nie rozgryzać, popijając niewielką ilością płynu. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane, ani zwiększać częstości dawkowania, gdyż może to spowodować zmniejszenie lub utratę skuteczności.

Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem leku Mono Mack Depot poinformuj lekarza jeśli masz nadwrażliwość na lek lub inne azotany, jaskrę, nadmiernie obniżone ciśnienia tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mmHg). Jeżeli przyjmujesz leki przeciwnadciśnieniowe, leki blokujące kanały wapniowe (np. Cordafen), sildenafil (Viagra). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią można stosować jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka.

Dodatkowe

Podczas przyjmowania preparatu Mono Mack Depot bardzo często może występować ból głowy zwłaszcza na początku leczenia; zwykle ustępujący po kilku dniach. Często pojawiają się również objawy mogące występować po pierwszej dawce lub podczas zwiększania dawki: senność, zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i (lub) zapaść ortostatyczna wraz z odruchowym przyspieszeniem czynności serca, osłabienie. Podczas długotrwałego stosowania dużych dawek opisywano rozwój tolerancji na lek i inne donory tlenku azotu oraz zmniejszenie skuteczności tych leków (tolerancja krzyżowa); należy unikać długotrwałego podawania dużych dawek. Podczas stosowania preparatu może wystąpić przemijające zmniejszenie wysycenia tlenem krwi tętniczej na skutek względnej redystrybucji przepływu krwi do segmentów płuc o zmniejszonej wentylacji. Może to prowadzić do nasilenie niedotlenienia mięśnia sercowego u pacjentów z chorobą wieńcową.
Lek może zaburzać zdolność reagowania na bodźce w stopniu mogącym utrudniać prowadzenie pojazdów mechanicznych, obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, wykonywania pracy na wysokości; dotyczy to szczególnie początkowego okresu leczenia lub zwiększania dawki.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Mono Mack Depot stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca o przebiegu przewlekłym, zapobieganie napadom dławicy piersiowej oraz leczenie niektórych postaci przewlekłej niewydolności krążenia.

Działanie

Lek poprawia ukrwienie serca, rozszerza naczynia krwionośne oraz zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem