Lorafen 2,5 mg 25 draż.

Lorafen 2,5 mg 25 draż.

Brak ocen

Skład

1 tabl. drażowana zawiera 2,5 mg lorazepamu. Preparat zawiera laktozę, sacharozę i w przypadku dawki 2,5 mg - czerwień koszenilową.

Wskazania

Preparat jest wskazany do doraźnego i krótkotrwałego stosowania w następujących przypadkach:
zaburzenia lękowe różnego pochodzenia (np. towarzyszące chorobom układu pokarmowego i układu krążenia) oraz zaburzenia snu związane ze stanami wzmożonego lęku.

Działanie

Lorafen wykazuje działanie nasenne, przeciwlękowe oraz uspokajające.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat. W zaburzeniach lękowych: początkowo podaje się zwykle 2-3 mg lorazepamu na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych a następnie, jeśli zachodzi konieczność, zwiększa się dawkę do dawki podtrzymującej, która najczęściej wynosi do 6 mg na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Dawkę lorazepamu należy zwiększać stopniowo, zaczynając od zwiększenia dawki przyjmowanej wieczorem. Maksymalnie można podać do 10 mg/dobę. W zaburzeniach snu spowodowanych lękiem: raz na dobę 2-4 mg lorazepamu przed snem. Dzieci poniżej 12 lat: bezpieczeństwo i skuteczność lorazepamu nie zostały ustalone. Szczególne grupy pacjentów. u pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) zwykle stosuje się połowę dawki zalecanej u dorosłych. U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek i (lub) wątroby zalecane jest indywidualne ustalanie dawki. Zaleca się stosowanie możliwie najniższych skutecznych dawek do opanowania objawów lęku. Dawki lorazepamu należy zwiększać stopniowo. Preparatu nie należy odstawiać nagle, konieczna jest zawsze stopniowa redukcja dawki.

Przeciwwskazania

Poinformuj lekarza jeśli masz nadwrażliwość na lorazepam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nużliwość mięśni, jaskrę z wąskim kątem przesączania, ciężką niewydolność oddechową, niewydolność wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki zwiotczające mięśnie, digoksynę, doustne środki antykoncepcyjne, zydowudynę, disulfiram. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dodatkowe

Najczęściej w początkowym okresie leczenia skutki uboczne ustępują po zmniejszeniu dawki: senność, zmęczenie, zawroty głowy.
Czasem zaburzenia koordynacji ruchowej, zaburzenia widzenia, suchość w ustach, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, biegunka, zaparcia. Lorafen nasilać stany depresji w ostrych, endogennych psychozach. Długotrwałe stosowanie leku, może prowadzić do powstania zależności lekowej. Nagłe odstawienie leku po długotrwałym stosowaniu może wywołać objawy zespołów abstynencyjnych o cechach zbliżonych do zespołu po odstawieniu barbituranów. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. W okresie stosowania i do 5 dni po zakończeniu leczenia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Preparat jest wskazany do doraźnego i krótkotrwałego stosowania w następujących przypadkach:zaburzenia lękowe różnego pochodzenia (np. towarzyszące chorobom układu pokarmowego i układu krążenia) oraz zaburzenia snu związane ze stanami wzmożonego lęku.

Działanie

Lorafen wykazuje działanie nasenne, przeciwlękowe oraz uspokajające.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem